Son srušio City, Liverpool blizu polufinala

Fudbaleri Tottenhama savladali su Manchester City na svom terenu 1:0, dok je Liverpool bio bolji od Porta na “Anfieldu”  sa 2:0, u mečevima četvrtfinala Lige prvaka.

City je bolje počeo meč i u 13. minutu je imao veliku šansu da povede. Rose je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Bjorn Kuipers je nakon konsultacija sa VAR tehnologijom pokazao na bijelu tačku. Međutim, udarac Aguera odbranio je Lloris.

Gostujući tim je do kraja prvog poluvremena imao više lopte u svom posjedu, ali je Tottenham prijetio preko Alija i Kanea.

Drugo poluvrijeme je počelo mnogo dinamičnije. Na samom početku je prvo je šut oprobao Sterlig, odmah je na drugoj strani uzvratio Heung-Min Son, ali rezultat se nije mijenjao sve do 79. minute.

Son je u tom 79. minutu loše primio loptu koju mu je poslao Erikssen, ali se odlično snašao i uspio da je sačuva nakon čega se okrenuo i pogodio za 1:0.

Taj gol je i odlučio pobjednika na novom stadionu Tottenhama, pa ekipa Mauricia Pochettina na Etihad putuje s minimalnom prednošću.

Na prepunom “Anfieldu” prvo je zaprijetio Musa Marega, ali nije bio precizan, da bi već u petom minutu uslijedio šok za gostujući tim.

Sadio Mane je dodao loptu do Roberta Firminha, a on proigrao Keitu koji je odmah šutirao. Lopta je pogodila jednog od igrača Porta, promijenila smjer i prevarila Ikera Casillasa.

Liverpool je nakon vođstva nastavio da “pritiska” Porto, a sjajnu šansu nije iskoristio Mohamed Salah u 22. minutu kada je lopta poslije njegovog udarca prošla nekoliko centimetara pored desne stative.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Liverpool je ipak duplirao prednost, a strijelac je bio Firminho. Henderson je sjajno uposlio Trenta Alexandra-Arnolda koji je utrčao u šesnaesterac i loptu poslao do Firminha koji nije imao težak zadatak da pogodi praznu mrežu.

Porto se nakon toga “probudio” i u samo dva minuta opasno zaprijetio preko Marege, ali je u oba navrata kao pobjednik izašao golman Liverpula Alisson.

Na samom početku drugog poluvremena Liverpool je postigao i treći gol, ali je poništen pošto je Mane bio u nedozvoljenoj poziciji.

Tempo meča je nakon toga opao, Liverpool je imao inicijativu i kontrolisao igru, Porto je ponovo prijetio preko Marege, ali velikih prilika nije bilo pa će “crveni” na revanš putovati s prednošću od 2:0.