Zapažen nastup plivača Veleža na mitingu u Sarajevu

Proteklog vikenda, na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu održan je V. Aqua kup 2019 u organizaciji plivačkog kluba Aqua iz Sarajeva. na kome je učestvovao 271 takmičar iz 17 klubova.

Plivački klub Velež predstavljao je 8 takmičara, koji su postigli dobre rezultate.

Benjamin Muratović je bio dva puta prvi na 50m i 100m prsno i dva puta drugi na 50m i 100m slobodno. Sa štafetom 4×50 mix je osvojio srebro a sa štafetom 4×100 mix zlatnu medalju. Takođe je osvojio i pehar za najuspješnijeg takmičara u svojoj kategoriji.

Danis Alikalfić je bio dva puta prvi 50m i 100m leđno, drugi je bio na 50m slobodno a treći na 50m prsno. Sa štafetom 4×50 mix je osvojio srebro.

Tarik Kreso je bio drugi na 100m delfin a dva puta treći na 100m leđno i 50m delfin. Sa štafetom 4×50 mix je osvojio srebro a sa štafetom 4×100 mix zlatnu medalju Adel Grebović je bio jednom drugi na 50m leđno i jednom treći na 100m leđno. Sa štafetom 4×50 mix je osvojio srebro a sa štafetom 4×100 mix zlatnu medalju.

Adnan Žmiro ima dva treća mjesta na 50m slobodno i 50m delfin. Sa štafetom 4×50 mix je osvojio srebro.

Ali Repeša je bio treći na 100m prsno. Sa štafetom 4×10 mix je osvojio zlatnu medalju a a štafetom 4×50 mix je osvojio srebro.

Harun Omanić je osvoji srebro na štafetom 4×50 mix.

Daris Ćumurija je osvoji srebro na štafetom 4×50 mix.

U narednom periodu Pivački klub Velež nastavlja sa treninzima i pripremama za nadolazeće ljetno državno prvenstvo u junu.