Đoković furiozno krenuo u odbranu titule na Wimbledonu

Novak Đoković furiozno je započeo odbranu titule na Wimbledonu, pobijedivši 57. igrača svijeta Philippa Kohlschreibera iz Njemačke poslije tri seta, 6:3, 7:5, 6:3 i plasirao se u drugo kolo.

Prvi teniser svijeta pobijedio je poslije dva sata i dva minuta.

Na početku meča, Kohlschreiber je napravio brejk već u prvom gemu, ali je Đoković odmah vratio brejk i izjednačio. On je zatim i u četvrtom gemu oduzeo servis Kohlschreiberu, a tu prednost je zadržao do kraja seta.

Njemački teniser je bolje počeo drugi set, poveo je sa 2:0 i bio u prednosti, sve do 11. gema, kada mu je Đoković oduzeo servis i poveo sa 6:5. Đoković je poslije toga bez izgubljenog poena osvojio gem na svoj servis i poveo sa 2:0.

U trećem setu, Đoković je napravio dva brejka i bez većih problema plasirao se u drugo kolo, gdje će igrati protiv Amerikanca Denisa Kudle, koji je u prvom kolu pobijedio Malika Jazirija iz Tunisa sa 6:4, 6:1, 6:3.