Sarajevo preokretom do pobjede protiv Veleža, Zrinjski deklasirao Borac, uzbudljiv remi na Pecari

Sarajevo je, velikim preokretom u drugom poluvremenu, u derbiju protiv Veleža došlo do četvrte pobjede. Velež je bez opterećenja ušao u meč sa aktuelnim prvakom i nakon početnih ispitivanja snaga, Rođeni su, u 25. minuti, došli u vođstvo. Brandao je uputio udarac prema golu Sarajeva, golman Kovačević loše je interenisao, lopta mu je ispala iz ruku i završila u mreži za veliko slavlje igrača i navijača Veleža. Na samom početku drugog nastavka, domaći su izjednačili, poslije kardinalne greške golmana Bobića, kome je lopta, nakon ubacivanja iz kornera, ispala iz ruku, došla do Šerbečića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Domaći su, deset minuta kasnije, lijepim golom rezerviste Handžića preokrenuli rezultat i došli u vođstvo, koje su zadržali do kraja utakmice.

Nakon očajnog prvog poluvremena, u kome je Borac bez problema rješavao bezidejne napade domaćih fudbalera, igrači Zrinjskog su riješili pitanje pobjednika u prvih šest minuta nastavka. U 47. minuti, Miljan Govedarica prošao je po desnoj strani, uposlio Ivana Lendrića, a napadač Zrinjskog je s pet metara poslao loptu u prazan gol. Dvije minute kasnije, domaći su uduplali vođstvo. Ivan Čurjurić odlično je šutirao s 20 metara, lopta je dotakla jednog igrača Borca i odsjela u mreži.

Do sljedećeg gola ponovo se čekalo samo dvije minute. Pero Stojkić prošao je po lijevoj strani, uposlio je Damira Šovšića u sredini, koji je s osam metara pogodio za 3:0. U sudijskoj nadoknadi, odličnu partiju pogotkom je okrunio Govedarica, koji je solo akciju završio efektnim golom za konačnih 4:0.

Hat-trick Velibora Đurića i sigurna pobjeda Radnika u susretu sa indisponiranom ekipom Mladosti, koja je još i dobro prošla. Mladost je od 35. minute igrala s igračem manje, jer je Hasić dobio crveni karton.

Čelik i Tuzla City podijelili su bodove, iako su obe ekipe imale nekoliko prilika za golove.

Široki Brijeg i Željezničar su odigrali odličnu utakmicu na Pecari. Postignuto je čak šest golova, a na kraju je završeno podjelom bodova.

Sarajevo: Sarajevo-Velež 2:1 (Šerbečić 51′, Handžić 61′ za Sarajevo, Brandao 25′ za Velež)

Bijeljina: Radnik-Mladost 3:0 (Đurić 15′,65′, 80′)

Zenica: Čelik-Tuzla City 0:0

Tuzla: Sloboda-Zvijezda 09 1:0 (Maksimović 56′)

Mostar: Zrinjski-Borac 4:0 (Lendrić 48′, Čurjurić 50′, Šovšić 52′, Govedarica 90′)

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Željezničar 3:3 (Enin 2′, Jović 23′, Kvesić 32′ za Široki Brijeg, Krpić 6′, Veselinović 63, E. Zec 73′ za Željezničar)

Rezultati by SofaScore

Strijelci:

5 golova: Sulejman Krpić (Željezničar),

4 gola: Ubiparip (Tuzla City), Đurić (Radnik)

3 gola: Maksimović (Radnik), Vranješ (Borac)

2 gola: Brandao (Velež), Hebibović, Šerbečić, Handžić (Sarajevo), Crnkić (Tuzla City), Amer Bekić, Maksimović (Sloboda),Crnički (Mladost), Huseinbašić (Čelik), Bagarić, Jović (Široki Brijeg)

1 gol: Fajić, Berisha (Velež), Tatar,Velkoski (Sarajevo), Bogićević, Sadiković, Asim Zec (Željezničar), Fanimo, Dragutinović (Mladost),Ramić (Tuzla City), Marković, Đelmić, Predragović, Stjepanović (Zvijezda 09), Bečelić, Bekrić, Hodžić (Sloboda), Asim Zec (Željezničar), Ćorić (Široki Brijeg), Peco (Radnik), Vrhovac, Grahovac, Dilaver (Čelik), Kajkut (Borac)

Autogol: Tojčić (Zvijezda 09), Mujagić (Sloboda), Zvonić (Velež), Bečelić (Radnik)