Brandao donio bod Veležu, , Borac ubjedljiv protiv Željenzičara

Velež je bio na ivici poraza protiv Mladosti, alsi su Rođeni na kraju smogli snage i osvojiti bod. Velež je u derbiju začelja protiv Mladosti imao veliku podršku nekoliko stotina najvjernijih navijača, koje ni dalek put nije mogao spriječiti da budu uz svoje Rođene. Iako su gosti bolje otvorili utakmicu, domaći su u 16. minuti došli u vođstvo, kada je Fanimo iz neposredne blizine savladao Bobića. Četiri minuta kasnije, u prilici je Fajić, ali je golman Velić bio siguran. Potom je pokušao Brandao, ali je izblokiran njegov šut. U jeku napada Veleža, Fanimo i Hiroš izveli su, u 28. minuti, lijepu akciju, koju je Hiroš krunisao efektnim golom. Imao je Velež do kraja poluvremena još dvije idealne prilike, ali Brandao i Ćosić nisu bili miljenici sreće. I, kada se činilo da će Velež doživjeti sedmi poraz, “ukazao” se Brandao, koji je u 84. minuti smanjio, a u 89. minuti izjednačio rezultat i svom timu donio zlata vrijedan bod.

Borac  je nanio prvi prvenstveni poraz Željezničaru, nakon koga su “plavi” pali na treće mjesto na tabeli.

Doboj/Kakanj: Mladost-Velež 2:2 (Fanimo 16′, Hiroš 28′ za Mladost, Brandao 84′,89′)

Banja Luka: Borac-Željezničar 3:0 (Kajkut 10′, Mirić 85′, Jovanović 90′)

Bijeljina: Radnik-Sloboda 3:2 (Beganović autogol 21′, Mekić 35′, Karić 72′ za Radnik, Smajić 9′, Pršeš 42′ iz penala za Slobodu)

Mostar: Zrinjski-Sarajevo 0:0

Tuzla: Tuzla City-Zvijezda 09 3:0 (Ramić 52′, Stanišić 58′ autogol, Burić 72′)

Zenica: Čelik-Široki Brijeg 2:0 (Mahmutović 82′, 90′)

10 golova: Ubiparip (Tuzla City)

9 golova: Brandao (Velež), Sulejman Krpić (Željezničar)

7 golova: Vranješ (Borac)

6 golova: Maksimović (Radnik), Bagarić (Široki Brijeg)

4 gola: Đurić (Radnik), Crnkić (Tuzla City)

3 gola: Hebibović (Sarajevo), Asim Zec (Željezničar), Jović (Široki Brijeg) Govedarica, Ćurjurić, Lendrić (Zrinjski), Mahmutović (Čelik), Bradonjić (Radnik), Fanimo (Mladost)

2 gola: Šerbečić, Handžić, Ahmetović (Sarajevo), Sadiković, Es. Zec, Bojo, Alispahić (Željezničar), Amer Bekić, Maksimović, Bekrić, Pršeš (Sloboda),Crnički (Mladost), Huseinbašić, Dilaver (Čelik), Peco (Radnik), Stjepanović (Zvijezda 09), Ćorić, Marić (Široki Brijeg), Ramić (Tuzla City), Kajkut, Crnov (Borac)

1 gol: Fajić, Berisha, Vehabović (Velež), Tatar,Velkoski, Mustafić, Milanović (Sarajevo), Bogićević. Veselinović, Es. Zec, Bojo, Alispahić, Sipović, Štilić, Hajdarović, Zajmović (Željezničar), Dragutinović, Atajić, Horić, Mušija, Hiroš (Mladost),Husejinović, Kojić, Burić (Tuzla City), Marković, Đelmić, Predragović (Zvijezda 09), Bečelić, Hodžić, Livančić, Smajić (Sloboda), Enin, Kvesić, Hrkač (Široki Brijeg), Vrhovac, Grahovac, Dedić (Čelik), Vujaklija, Milutinović, Mirić, Jovanović (Borac), Šovšić, Stojkić, Jakovljević, Barbarić, Rustemović, Gojković (Zrinjski), Plavšić, Mekić, Karić (Radnik)

Autogol: Tojčić, Badji, Vojinović, Stanišić (Zvijezda 09), Mujagić, Beganović (Sloboda), Zvonić (Velež), Bečelić, Radović (Radnik), Sipović (Željezničar), Runjić (Borac)