17. Jula 2018.

Aktuelni prvak poražen na startu

ger

Prvo veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu u Rusiji priredio je Meksiko, koji je u prvom meču grupe F savaldao branioca titule Njemačku sa 1:0.

Na moskovskom “Lužnjikiju” u sjajnoj atmosferi koju su prije svega napravili meksički navijači viđen je uzbudljiv fudbal. Svih 90 minuta bio je sjajan tempo, ređale su se šanse na obe strane od starta meča, a kao pobjednici izašli su fudbaleri Meksika.

Jedini gol na meču postigao je Lozano, nakon fantastične kontre u 35. minutu. Guardado je “izbacio“ Chicharita, koji je proslijedio loptu do Lozana, a on poslije izvanrednog driblinga zakucava loptu u donji desni ugao Neuerovog gola.

Njemačka je napadala u drugom poluvremenu, Loew je na teren izveo sve ofanzivce, ali uzalud, gol Meksika je ostao sačuvan. Meksikanci su prijetili iz kontri i mogli su postići još koji gol da su bili pribraniji u završnici.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone