20. Maja 2019.

Barca slavila u Londonu, Insigne junak Napolija, debakl Zvezde u Parizu

barc

Barcelona je slavila na gostovanju Tottenhamu 4:2, uz dva gola Lea Messija, dok je Napoli u finišu pogotkom Insignea srušio Liverpool 1:0, epilog je dva najinteresantnija meča večerašnjeg programa u Ligi prvaka. Inter je nakon preokreta pobijedio PSV u gostima 2:1, a pobjede su ostvarili još Atletico, Dortmund i Porto.

Grupa A: Slavili Dortmund i Atletiko

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda pobijedili su večeras na svom terenu Monaco sa 3:0, u utakmici drugog kola Grupe A u Ligi prvaka.

Jacob-Bruun Larsen bio je strijelac prvog gola za domaće u 51. minutu, a drugi gol postigao je Alcacer Paco u 72. On je tri minuta prije toga promašio penal. Konačan rezultat postavio je Marko Reus u drugom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Atletica pobijedili su na svom stadionu u Madridu Brugge sa 3:1.

Dvostruki strijelac bio je Antoine Grizmann u 28. i 67. minutu, a gol je postigao i Koke, u četvrtom minutu nadoknade vremena. Jedini gol za belgijski tim postigao je Arnaut Groeneveld u 39. minutu.

Na tabeli Grupe A Borussia i Atletikc imaju po šest bodova, a Brugge i Monaco su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Borussia će igrati u Dortmundu protiv Atletica, a Brugge će dočekati Monaco.

Grupa B: Pobjede Barcelone i Intera

Fudbaleri Barcelone pobijedili su večeras na londonskom Wembleyu Tottenham sa 4:2, u utakmici drugog kola Grupe B u Ligi prvaka.

Barcelona je povela u drugom minutu golom Coutinha, a prednost je udvostručio Ivan Rakitić u 28. minutu. Poslije toga gol za engleski tim postigao je Harry Kane u 52. minutu, a četiri minuta kasnije strijelac je bio Lionel Messi. Drugi pogodak za domaće postigao je Erik Lamela u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Messi, svojim drugim golom na meču, u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi fudbaleri Intera pobijedili su PSV u Ajndhovenu sa 2:1.

PSV je poveo u 27. minutu golom Pabla Rosarija, a izjednačio je Radja Nainggolanu 44. minutu. Pobjedu “plavo-crnima” donio je Mauro Icardi u 60. minutu.

Na tabeli Grupe B Barcelona i Inter imaju po šest bodova, a Tottenham i PSV su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra Barselona će dočekati Inter, a Tottenham će igrati u Holandiji.

Grupa C: Golom u završnici Napoli pobedio Liverpool

Fudbaleri Napolija pobijedili su večeras na svom terenu Liverpool sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe C u Ligi prvaka.

Napoli je bio bolji tokom cijele utakmice, propustio je nekoliko izglednih prilika, a jedini gol postigao je Lorenzo Insigne u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi PSG je nešto ranije u Parizu pobijedio Crvenu zvezdu sa 6:1.

Na tabeli Grupe C Napoli je sada prvi sa četiri boda, Liverpool i PSG imaju po bod manje, dok Zvezda na posljednjem mjestu ima jedan bod.

U trećem kolu, 24. oktobra, Zvezda će igrati na Anfieldu protiv Liverpoola, a PSG će dočekati Napoli.

Grupa D: Porto bolji od Galatasaraya

Fudbaleri Porta pobijedili su večeras na svom terenu Galatasaraj sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe D.

Jedini gol na utakmici postigao je Musa Marega u 49. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, Schalke je ranije danas u Moskvi pobijedio Lokomotivu sa 1:0. golom Westona McKennija

Na tabeli Grupe D Porto i Schalke imaju po četiri boda, tri je sakupio Galatasaray, a Lokomotiva je bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Porto će igrati u Moskvi protiv Lokomotive, a Galatasaray će dočekati Schalke.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone