24. Aprila 2019.

Belgija pobijedila Švedsku, Irska slavila protiv Italije za osminu finala

sve-bel

Fudbaleri Belgije pobijedili su selekciju Švedske u posljednjem kolu grupe E Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Jedini pogodak postigao je Radja Nainggolan u 84. minuti. Ovom pobjedom Belgija je ovjerila drugo mjesto u grupi i plasman u osminu finala, dok za Švedsku ovaj poraz znači i oproštaj od EP-a. Ujedno je najboljem igraču te selekcije Zlatanu Ibrahimoviću ovo bio posljednji meč u dresu sa državnim grbom.

Prvo mjesto ranije je osigurala Italija, koja je večeras poražena od Irske sa 1:0. Irci su tako golom Roberta Bradyja u 85. minuti došli do prve pobjede koja im je donijela treće mjesto i plasman u osminu finala.

Susretima trećeg kola u grupi E završena je prva, grupna faza takmičenja na Evropskom nogometnom prvenstvu u Francuskoj.

U osminu finala plasirale su se po dvije ekipe iz svih šest grupa te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije. U “nokaut” fazu plasirali su se: Francuska, Švicarska, Vels, Engleska, Slovačka, Njemačka, Poljska, Sjeverna Irska, Hrvatska, Španija, Italija, Belgija, Irska, Mađarska, Island i Portugal.