21. Marta 2019.

BiH s tri gola savladala Lihtenštajn

bih

Pred oko 10.000 gledalaca, fudbaleri BiH danas su na stadionu Tušanj u Tuzli, uoči prve kvalifiakcione utakmice za Evropsko prvenstvo protiv Kipra idućeg utorka, odigrali prijateljski meč protiv Lihtenštajna i zabilježili ubjedljivu pobjedu.

Poslije više godina, „Zmajevi“ su nastupili bez Spahića, Misimovića i Ibričića, koji su se poslije Mundijala u Brazilu oprostili od reprezentacije, a debi u državnom dresu imali su veznjak Rennesa Sanjin Prcić, Goran Zakarić (Široki Brijeg) i Gojko Cimirot (Sarajevo)

Igrala se prva minuta, kada su naši poveli. Poslije sjajnog centaršuta Salihovića, loptu je prihvatio Ibišević, lijepo se namjestio i sa desetak metara poslao loptu u desni donji ugao – 1:0.

Dvanaest minuta kasnije, lopta se ponovo našla u mreži gostiju. Medunjanin je uposlio Ibiševića, a Vedo je sa 16 metara poslao loptu u mrežu. Bio je to 23. gol Ibiševića u dresu BiH.

Reprezentacija BiH, nošena sjajnim navijanjem, igra lijepo za oko, što je u 23. minuti donijelo povećanje rezultata. Džeko je, poslije solo prodora, „slomio“ dvojicu igrača gostiju i potom zatresao mrežu – 3:0. Ovo je našem kapitenu bio 37. gol u dresu reprezentacije.

Drugo poluvrijeme obilježila je jaka kiša i stalni ataci na gol Lihtenštajna. Povoljan prilika ukazala se Džeki u 47. minuti, ali je lopta završila visoko iznad gola

Želeći da ključne igrače odmori za meč s Kiprom, Sušić je umjesto Begovića, Mujdže, Pjanića, Džeke, Bešića i Medunjanina, uveo Fejzića, Bičakčića, Hajrovića, Višću, Zakarića i Cimirota.

Tempo je malo opao, naši dominiraju, ali nema promjene rezultata. U posljednjim ternucima utakmice, Sejo Salihović je uputio pravu „bombu“ sa trideset metara, ali je Büchel krajnjim naporom zaustavio loptu.