21. Novembra 2018.

Domaćin se plasirao u osminu finala

russs

Reprezentacija Rusije zabilježila je drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u njihovoj zemlji.

U prvom susretu 2. kola u grupi A, Rusi su večeras u Sankt Peterburgu pobijedii selekciju Egipta sa 3:1 (0:0).

Sa šest bodova i  gol-razlikom  8:1 Rusi su praktično izborili nastup u osmini finala, kao prva reprezentacija na SP-u.

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Domaćini su poveli u 47. minuti autogolom  Ahmeda Fathija. Golovima Denisa Čeriševa i Artem Dzube u 59. i 62. minuti Rusi du došli do ubjedljive prednosti od 3:0, a poraz Egipćana ublažio je Mohamed Salah u 73. minuti iz penala.

U drugom susretu grupe A sutra u Rostovu na Donu od  17.00  sati igraju  Urugvaj i Saudijska Arabija.

U ovoj grupi vodi Rusija sa šest bodova, drugi je Urugvaj sa tri boda i utakmicom manje, dok su Saudijska Arabija i Egipat bez bodova.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone