19. Maja 2019.

Dvostruko slavlje Madriđana

bay-rea

Fudbaleri Real Madrida savladali su Bayern u Minhenu 2:1, dok je Atletico pobijedio Leicester na svom terenu 1:0, u mečevima četvrtfinala Lige prvaka.

Dvostruki strijelac za Real bio je Cristiano Ronaldo, u 47. i 77. minutu i tako stigao do brojke od 100 postignutih golova u evropskim takmičenjima.

Jedini gol za Bayern postigao je Arturo Vidal u 25. minutu, a isti igrač u finišu prvog poluvremena nije iskoristio jedanaesterac.

Samo dva minuta po povratku na teren Real je stigao do izjednačenja pogotkom Ronalda na asistenciju Carvajala.

Španskom klubu posao je dodatno bio olakšan od 61. minuta kada je Javi Martinez zaradio drugi žuti karton.

Real je nastavio da napada, ali je u tim trenucima Manuel Neuer bio sjajan na golu Bayerna. Međutim, ni Neuer nije mogao sve da zaustavi, pa je Ronaldo u 77. minutu postigao svoj drugi gol na meču i donio pobjedu svojoj ekipi.

Jedini gol na “Calderonu” postigao je Antoine Griezmann u 28. minutu iz jedanaesterca.

Atletico je od samog starta utakmice krenuo agresivno i preuzeo inicijativu na terenu. Prvu priliku španski tim imao je već u četvrtom minutu kada je Koke sa dvadesetak metara pogodio stativu, a nedugo potom u prilici se našao i Carasco.

Domaća ekipa je ipak stigla do prednosti u 28. minutu. Marc Albrighton je oborio Griezmanna van kaznenog prostora, ali je sudija napravio grešku i pokazao na penal.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Griezmann.

Ekipa Diega Simeonea je do kraja meča imala inicijativu, napadala, dok je Leicester bio bezopasan, ali se dobro branio.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone