18. Avgusta 2018.

Željo bolji od Zrinjskog, pobjede Širokog i Sarajeva, podjela bodova u Gabeli

premijer liga

Fudbaleri Željezničara večeras su na Grabavici pobijedili ekipu Zrinjskog sa 2:0 u derbi susretu 3. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Oba pogotka za  “plave”  postigao je  Sulejman Krpić u 36. i 40 minuti iz penala.

Aktuelnom prvaku to je bio prvi poraz u dosadašnjem dijelu sezone, dok se Željezničar drugom pobjedom probio na treću poziciju na tabeli.

Sloboda je na Tušnju, pred oko 3.500 gledalaca, poražena u susretu s ekipom Sarajeva rezultatom 0:1.

Jedini pogodak postignut je u 45. minuti, nakon velike greške domaćeg stopera Nikole Vasiljevića. On je loptu praktično „poklonio“ Krsti Velkoskom, koji je s ivice 16.erca šutirao po zemlji, a lopta se od stative odbila u mrežu – 0:1.

Čelik je, nakon pobjede nad Željezničarom u prošlom kolu, doživio pravu blamažu na  Pecari. Široki Brijeg je golovima Čabraje, Bagarića (2), Begonje, Barišića i Jurića, do vrha napunio mrežu .

Novi premijerligaš ugodno je iznenadio na gostovanju u Gabeli. Gosti su dva puta vodili, ali je GOŠK, ipak, uspio da izbjegne poraz.

Zvijezda je povela u Gabeli, ali je radost gdotiju trajala samo minutu, kada su domaći izjednačili. Dobru igru, gosti su, u 37. minuti krunisali drugim golom. Domaći su ponovo izjednačili dva minuta prije kraja prvog poluvremena i taj rezultat ostao je do kraja utakmice.

Sarajevo: Željezničar-Zrinjski 2:0 (Krpić 36’ i 40’)

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Čelik 6:0 (Čabraja 12.’ Bagarić 32’ i 87’, Begonja 35’, Barišić 68’, Jurić 82’)

Tuzla: Sloboda-Sarajevo 0:1 (Velkoski 45’)

Gabela: GOŠK-Zvijezda 09 2:2 (Ramić 19’, Raguž 43’ za GOŠK, Asentić 18’, Osmanagić 37’ za Zvijezdu 09)

Bijeljina: Radnik-Krupa 2:2 (Hadžić 7’, Mrtinović 55’ za Radnik, Koljić 9’, 45’ za Krupu)

Doboj/Kakanj: Mladost-Tuzla City 0:1 (Mitrović 34’)

3 gola: Bagarić (Široki Brijeg)

2 gola: Filipović (Zrinjski), Handžić, Tatar (Sarajevo), Krpić (Željezničar), Dedić (Čelik) Jurić ()Široki Brijeg)

1 gol: Zec (Željezničar), Rustemović, Aćimović (Zrinjski), Mekić, Đelmić, Hadžić, Martinović  (Radnik), Resić, Velkoski (Sarajevo), Marić, Čabraja, Begonja, Barišić (Široki Brijeg), Husić, Asentić, Osmanagić (Zvijezda 09), Makitan, Marjanović (Krupa), Čivić (Sloboda), Kulović, Ramić, Raguž (GOŠK), Mitrović (Tuzla City)