20. Maja 2019.

Golijada Rođenih za potop Rudara

Rođeni su pružili odličnu partiju u susretu sa Rudarom, čija se mreža zatresla četirti puta, i nezadrživo jure u premijerligaško društvo

Velež je pod imperativom pobjede ušao u meč sa Rudarom, a prva prilika za domaće ukazala se u 5. minuti, kada je Brandao pokušao petom poslati loptu u mrežu, ali je ona završila pored lijeve stative.

Samo četiri minute kasnije, oduševljenje na stadionu, Velež je došao u vođstvo. Lijepu akciju, Valmir Berisha je završio na najbolji mogući način, poslavši loptu glavom iza leđa nemoćnog Jamakovića – 1:0.

Nova prilika ukazala se Veležu u 20. minuti, ali je šut Behrama golman gostiju uspio odbraniti.

Samo dva minuta kasnije, prilika za goste, kada je Mirza Kovač šutirao, a golman Bobić krajnjim naporom uspio sačuvati svoju mrežu.

Nusmir Fajić  poslao je u 33. minuti pravu bombu na gol Rudara, ali je lopta pogodila Šubu, koji je ostao ležati na zemlji, pa mu se morala ukazati pomoć.

Domaći ne prestaju s napadima i u 37. minuti Vehabović je izveo slobodan udarac, oštro je šutirao, a Jamaković je loptu uspio izbaciti u korner, koji je ostao neiskorišten.

Tri minuta prije karja prvog poluvremena, na scenu je stupio prvi strijelac lige Fajić, koji je iz neposredne blizine po drugi put zatresao mrežu gostiju – 2:0.

Napadi Veleža nastavljeni su i u drugom poluvremenu, a odbrana Rudara djeluje potpuno izgubljeno. Dobru priliku za povećanje rezultata imao je Brandao u 52. minuti, ali je zamalo bio neprecizan.

U 54. minurti prekršaj u šesnastercu gostiju, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Fajić lijevom nogom poslao loptu u mrežu za ubjedljivu pobjedu Vežeža – 3:0.

Golijada Veleža nastavljena je u 64. minuti, kada je se Vehabović, poslije sjajnog proigravanja Fajića, upisao u strijelce – 4:0.

Stadion Rođeni.

Sudija: Adis Mulhasanović (Sarajevo)

Žuti kartoni:

Strijelci: 1:0 Berisha (9’), 2:0 Fajić (42’), 3:0 Fajić (55’ iz penala), 4:0 Vehabović (64’)

Velež: Bobić, Biševac, Zvonić, Zeljković, Mešanović, Ćosić, Behram, Vehabović, Berisha, Brandao, Fajić.

Rudar: Jamaković, Cana, Goralija, Hrelja, Mirza Kovač, Kobilica, Filan, Musić, Fahrudin Kovač, Šubo, Čizmić.