11. Decembra 2017.

Krupa bolja od Borca, Široki Brijeg iz penala do pobjede

premijer

Krupa je pitanje pobjednika odlučila u samo dva minuta. Mrežu Borca prvo je zatresao Ljubenović, a samo dva minuta kasnije, nakon šuta Koljića, golman Avdukić morao je po drugi put vaditi loptu iz mreže.

Široki Brijeg je iz drugog dosuđenog penala došao do minimalne pobjede protiv Viteza. Ćorić je bio siguran sa 11 metara.

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Vitez 1:0 (Ćorić 61’ iz penala)

Krupa na Vrbasu: Krupa-Borac 2:0 (Ljubenović 73’, Koljić 75’)

Bijeljina: Radnik-Sarajevo1:4 (Glišić 90’ za Radnik, Velkoski 14’ iz penala, Ahmetović 54’, 70’, Mihojević 79’)

Zenica: Čelik-GOŠK 2:0 (Šišić 26’, Kouadio 43’)

Mostar: Zrinjski-Mladost 2:0 (Filipović 44’ iz penala, 65’)

Tuzla: Sloboda-Željezničar 1:0 (Krpić 39’)

Strijelci:

6 golova: Bilbija, Filipović (Zrinjski, Ahmetović (Sarajevo)

4 gola: Velkoski (Sarajevo), Zakarić (Željezničar), Lazić (Mladost DK), Fajić (Krupa)

3 gola: Zeba (Željezničar), Krstanović, Ćorić (Široki Brijeg), Mahmutović, Kouadio (Čelik), Glišić (Radnik),

2 gola: Hadžić, Mihojević (Sarajevo), Jović (Zrinjski), Blagojević (Željezmičar), Dilaver (Mladost DK), Šišić (Čelik), Krpić (Sloboda), Galešić (Borac), Pehar (GOŠK), Čabraja (Široki Brijeg), Koljić (Krupa)

1 gol: Aganspahić, Zahirović, Regoje, Mujagić, (Mladost DK), Barišić, Stojkić, Katanecc, Todorović, Jakovljević (Zrinjski), Rahmanović (Sarajevo), Mirković, Veselinović, Raspudić, Karić, Kunić (Borac), Menalo, Barišić, Begonja, Wagner, Jurić (Široki Brijeg), Ramović, Osmanković, Kajkut, Zec (Željezničar), Ziljkić, Kalezić, Ćulum (Sloboda), Mahmutović (Čelik), Anković, Mišić, Bošnjak (GOŠK), Zukić, Bibić, Brekalo (Vitez), Jašarević, Milutinović, Ljubenović (Krupa), Đurić, Srećković, Peco, Šerbečić (Radnik)

autogol: Ćosić (Vitez)