18. Jula 2019.

Lana Pudar oborila državni rekord star 7 godina

U Sarajevu je proteklog vikenda, održano Zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju na velikim bazenima (50 metara). Ukupno je nastupilo 25 klubova sa 372 plivačica i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine.

Klub vodenih sportova „Orka“ iz Mostara na ovom prvenstvu predstavio se sa 37 plivača, koji su postigli zaista fantastičan rezultat, osvojivši čak 125 pojedinačnih i štafetnih medalja, od toga 25 zlatnih, 58 srebrnih i 42 bronzane medalje.

Takođe, Lana Pudar oborila je 7 godina star državni rekord u disciplini 200m delfin, u kategoriji kadetkinja, koji sada iznosi 2:34.87.

Ovo je nabolji rezultat kluba od osnivanja na jednom državnom prvenstvu. Iz kluba posebno istiću činjenicu da je čak 26 plivača sudjelovalo u osvajanju medalja na ovom prvenstvu, na što su posebno ponosni.

Osvajači medalja na ovom prvenstvu iz „Orke“ su:

-Lana Pudar: 50m delfin tzlato, 100m leđno zlato, 50m slobodno zlato, 4x100m slobodno zlato, 4x200m slobodno zlato, 100m delfin zlato, 50m leđno zlato, 200m delfin zlato, 4x100m mješovito zlato,  4x50m  mješovito srebro, 200m leđno srebro, 4x100m mješovito btonza apsolutna kategorija,

 -Teodora Stanković: 100m leđno zlato, 200m leđno zlato, 4x100m slobodno zlato, 4x200m slobodno zlato, 4x100m mješovito zlato, 200m mješovito srebro, 200m leđno srebro apsolutna kategorija, 50m leđno srebro, 4x100m mješovito bronza apsolutna kategorija, 100m leđno bronza apsolutna kategorija,

 -Kerim Sadiković: 100m prsno zlato, 4x100m mješovito zlato, 100m prsno srebro apsolutna kategorija, 4x100m slobodno srebro, 50m prsno srebro, 200m leđno srebro, 200m prsno srebro, 4x100m mješovito srebro apsolutna kategorija, 4x200m slobodno srebro, 200m leđno bronza apsolutna kategorija, 4x200m slobodno bronza apsolutna kategorija, 4x100m slobodno bronzaapsolutna kategorija,

 -Bakir Hadžimahović: 4x100m mješovito zlato, 4x100m mješovito srebro apsolutna kategorija, 4x100m slobodno srebro, 4x200m slobodno srebro, 4x100m slobodno bronza apsobronza,

 –Anida Mahinić: 100m leđno srebro, 100m delfin bronza, 50m leđno bronza

 -Nika Vrljić: 4x100m slobodno zlato,  4x200m slobodno zlato, 4x100m mješovito zlato, 4x100m mješovito bronza apsolutna kategorija, 400m slobodno bronza, 1500m slobodno bronza

 –Elena Zovko: 4x200m slobodno zlato, 4x100m mješovito zlato, 100m prsno srebro, 200m slobodno SREBRO, 4x50m  mješovito srebro, 4x100m mješovito bronza apsolutna kategorija, 400m slobodno bronza, 100m prsno bronza

 –Eman Numić: 4x100m mješovito zlato, 4x100m slobodno srebro, 4x100m mješovito srebro apsolutna kategorija, 4x200m slobodno srebro, 4x100m slobodno bronza apsolutna kategorija, 4x200m slobodno bronza apsolutna kategorija, 50m leđno bronza,

 –Dino Jelin: 4x100m mješovito zlato, 4x200m slobodno srebro, 4x100m mješovito srebro apsolutna kategorija,

 -Katja Kondža: 4x100m slobodno srebro, 4x50m slobodno srebro, 800m slobodno srebro, 4x50m  mješovito srebro, 100m leđno bronza, 50m leđno bronza

 -Tin Šauperl: 4x100m slobodno srebro, 100m leđno srebro, 4x50m slobodno srebro, 200m leđno srebro, 4x200m slobodno srebro, 4x50m  mješovito bronza

 -Josip Drežnjak: 4x100m slobodno srebro, 4x50m slobodno srebro, 100m delfin srebro, 100m leđno bronza, 4x50m  mješovito bronza, 50m leđno bronza, 4x100m mješovito bronza

 -Farik Repeša: 4x100m slobodno srebro, 4x50m slobodno srebro, 4x50m  mješovito bronza, 200m delfin bronza, 4x100m mješovito bronza

 -Đani Morić: 4x100m slobodno srebro, 200m delfin srebro, 4x50m slobodno srebro, 200m leđno bronza, 400m mješovito bronza, 4x50m  mješovito bronza

 -Ahmet Stupac: 4x100m slobodno srebro, 4x200m slobodno srebro, 4x100m mješovito bronza, 4x100m slobodno bronza apsolutna kategorija,

 -Mateo Vidaković: 4x200m slobodno srebro, 400m slobodno bronza, 200m delfin bronza, 4x100m mješovito bronza

 -Leopold Dankić: 4x200m slobodno srebro, 4x200m slobodno bronza apsolutna kategorija,

 -Lana Kaniža: 100m prsno bronza, 100m prsno bronza

 -Tina Sesar: 100m leđno srebro, 4x50m  mješovito srebro

 -Una Taslaman: 4x100m slobodno zlato

 -Emma Repeša: 4x100m slobodno srebro, 4x50m slobodno srebro, 4x50m  mješovito srebro

 -Tamara Pezer: 4x100m slobodno srebro, 4x50m  mješovito srebro

 -Ajla Kulak: 4x100m slobodno srebro, 4x50m slobodno srebro, 4x50m  mješovito srebro

 -Aida Šendro: 4x50m slobodno srebro

 -Elena Jurković: 4x50m  mješovito srebro

 -Lucija Jakovljević: 400m mješovito bronza

Iz kluba čestitaju svim osvajačima medalja, kao i onim plivačima koji su popravili svoja najbolja vremena. Ovim prvenstvom je završena zimska sezona, te već od danas slijede pripreme za ljetnu sezonu.

Klub su na ovom prvenstvu predstavljali i: Karla Grubišić, Antea Vrljić, Danis Harmandić, Leon Lasić, Marko Dankić, Filip Ivanković, Luna Rozić, Antonela Pudar, David Azinović, Marija Mojca Azinović i Lucija Jurić.

Već za naredni vikend pet plivača Klub vodenih sportova „Orka“ Anida Mahinić, Bakir Hadžimahović, Kerim Sadiković, Eman Numić i Lana Kaniža nastupit će za reprezentaciju BiH u Beogradu na četveromeču nacija (BiH, Srbija, Hrvatska i Slovenija), a trenerica „Orke“ Alena Ćemalović biće dio stručnog štaba reprezentacije.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati, a žele da nauče, iz „Orke“ ih pozivaju da se prijave u njihovu školu plivanj,a koja svoje treninge održava  tokom cijele godine, odnosno srijedom, četvrtkom i petkom od u posliojepodnevnim terminima. Sve informacije mogu se dobiti na brojeve telefona 061 250 463, 062 437 944 i 063 287 721.

(NovaSloboda.ba)

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
happy wheels game

Oznake

Povezano