18. Septembra 2018.

Meksiko savladao Južnu Koreju

mex1

Reprezentacije Meksika doša je na korak od osmine finala Svjetskog prvenstva pobjedom nad Južnom Korejom 2:1.

Meksiko je upisao i drugi trijumf, prvi je na tabeli sa šest bodova. Na drugoj strani, Južna Koreja se nakon drugog poraza oprostila od druge faze šampionata.

Koreja je prva stigla do šanse, igrao se peti minut kada je Hwang prošao po lijevoj strani i centrirao, ali je odbrana Meksika u posljednjem trenutku otklonila opasnost ispred Leeja.

U 21. minutu je opet zaprijetila Koreja, ali je Son dva puta izblokiran, pa je ostalo 0:0.

I onda, prvi pravi napad Meksika i penal. Jang je u 26. minutu igrao rukom u kaznenom prostoru, a siguran sa bijele tačke bio je Vela.

Umalo je u 28. minutu bilo 2:0, Layun je sa 14-15 metara šutirao tik iznad prečke.

Do kraja prvog dijela viđen je i sjajan prodor i pokušaj Lozana, lopta je otišla preko gola.

Koreja je i u nastavku prva zaprijetila. Ki je šutirao u 55. minutu, Ochoa je iz dva pokušaja ukortio njegov udarac. Tri minuta kasnije Guardado je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora, Cho je krajnjim naporom odbio loptu u korner.

Meksiko je u 66. minutu duplirao prednost. Bila je to sjajna kontra, Lozano je proigrao Chicharita, koji se lažnjakom oslobodio jednog defanzivca Koreje , a potom rutinski matirao Choa.

Koreja je do kraja uspjela samo da smanji, Son je u nadoknadi vremena plasirao loptu sa 20-ak metara, Ochoa je bio nemoćan za konačnih 2:1 za Meksiko.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone