12. Decembra 2018.

Minimalan poraz Zrinjskog u Bugarskoj

zr

Fudbaleri Zrinjskog doživjeli su minimalan poraz u Razgradu protiv bugarskog Ludogoretsa rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 3. pretkola Evropske lige .

Favorizovani Ludogorets je od početka krenuo ofanzivno i u ranoj fazi meča prijetio je preko Keserua i Wandersona, ali mreža Zrinjskog je mirovala. Ipak, u 16. minuti nakon kornera, Soldo je slabo procijenio let, što je iskoristio Moti, kome nije bilo teško da pogodi glavom iz blizine za 1:0.

Zrinjski se nakon toga malo trznuo, Filipović je pokušao u 21. minuti susreta iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj završio preko prečke gola ekipe iz Razgrada. Plemići su zaprijetili i u 27. minuti susraeta. Čirjak je šutirao, ali golman Bugara odlično brani.

Domaći su zaprijetili protiv Keserua u 42. minuti, ali je Soldo ovaj put sjajno intervenisao. Samo dvije minute kasnije Marcelinho je propustio odličnu priliku. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za Bugare.

U nastavku susreta prvu priliku imali su Bugari, ali Keseru ni ovaj put nije precizan. U 70. minuti susreta priliku je imao Marcelinho, a Laštro odlično interveniše i spašava svoj gol. U drugom poluvremenu vidjeli smo mnogo manje uzbuđenja nego u prvom. U samom finišu domaći su imali dvije sjajne prilike, ali je Soldo sačuvao svoj gol i Zrinsjki se u Mostar se vraća sa aktivnim rezultatom.

Ludogorets – Zrinjski 1:0 (Cosmin Moţi 16’)

Ludogorets Arena, Razgrad. Sudija: Vitali Meshkov (Rusija). Žuti kartoni: Cicinho (Ludogorets); Laštro (Zrinjski).

Ludogorets: Renan – Natanael, Rafael Forster, Moti, Cicinho, Sasha (od 78. Campanharo), Dyakov (od 68. Goralski), Marcelinho, Lukoki, Keseru, Wanderson (od 82. Paulo).

Zrinjski: Soldo, Kadušić, Jakovljević, Laštro, Vrljičak (od 78. Perišić), Čirjak, Pezer, Todorović (od 75. Bilbija), Bekrić, Filipović, Jović (od 86. Stanić).

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone