23. Aprila 2019.

Olimpik penalom otvorio put do pobjede

prva liga

Olimpik je protiv Goražda došao do ubhedljive pobjede..

Jedini pratilac Veleža u vođstvo je došao u 12. minuti, kada je, poslije pada Sadikovića u šesnaestercu gostiju, sudija odmah pokazao na bijelu tačku, a najstrožu kaznu Osmanović je pretvorio u gol. Isti igrač je, u 65. minuti, po drugi put zatresao mrežu gostiju. tri minuta prije kraja utakmice, Pandža je postigao treći gol za svoju ekipu.

Sarajevo: Olimpik-Goražde 3:0 (Osmanović 12’,65’, Pandža 87’)

Mostar: Velež-Jedinstvo 2:0 (Hodžić 27’ autogol, Behram 52’)

Čapljina: Čapljina-TOŠK 1:0 (Mustafić 18’)

Visoko: Bosna-Slaven 1:1 (Gogić 41’ autogol za Bosnu, Mirnes Salihović 11’ za Slaven)

Gračanica: Bratstvo-Rudar 2:0 (Ćosić 66’ iz penala,70’)

Novi Travnik: Novi Travnik-Orašje 1:1 (Petak 11’ za Novi Travnik, Prgić 66’ za Orašje)

Jajce: Metalleghe BSI-Vitez 1:0 (Haračić 12’)

Gradačac: Zvijezda-Igman 2:1 (Janjić 71’, Maksimović 75’ za Zvijezdu, Sulić 41’ za Igman)

9 golova: Haračić (Metalleghe BSI)

8 golova: Jaćimović (Zvijezda), Osmanović (Olimpik)

6 golova: Dizdarević (TOŠK), Spahić, Kovač F. (Rudar)

5 golova: Cvijanović (Velež), Petak (Novi Travnik), Prgić (Orašje)

4 gola: Ovčina (Velež), Samardžić, Rovčanin,  Nuspahić (Jedinstvo), Kobilica (Rudar), Berbić (Bratstvo), Jusić (Olimpik), Šero (Bosna), Čakar (Vitez)

3 gola: Behram, Mujezinović (Velež), Stojanov, Jaganjac (Bratstvo), Šarić, Mehić (Zvijezda), Graho, Kašić  (Igman), Fačić (Orašje), Hasinović, Mustafić (Čapljina), Petrović (Vitez), Mušija (Rudar), Kapetan, Mirković (Goražde)

2 gola: Zvonić (Velež), Klarić (Igman), Hasić, Rastoka, Nuhanović, Mace (TOŠK), Radosavljević, Galin (Jedinstvo), Lugavić, Brković, Đurčević, Mikić (Orašje), Buhač, Vučić, Jović, Jazvin (Čapljina), Dizdarić (Goražde), Goralija, Subašić, Hrelja, Kovać M. (Rudar), Šarkanović, Brčkalić, Maksimović (Zvijezda), Durak, Salihagić, Bešić (Vitez), Gogić, Trumić (Slaven), Blagojević, Korjenić (Goražde), Hota, Danilović (Metalleghe BSI), Salkić, Ćosić (Bratstvo), Halavać (Jedinstvo), Pandža (Olimpik)

1 gol: Vehabović, Lucas (Velež), Pervan, Hrvanović, Zubac (Čapljina), Majdančić, Šemić, Aličić (Slaven), Antić, Borovčanin (Jedinstvo), Jusufbašić, Pecelj, Petrović, Jazvin, Janjić (Zvijezda), Savinović, Rodrig, Oglečevac, Sultanić, Sulić (Igman), Kalesić, Kadušić, Kitanović, Kalesić, Ivković (TOŠK), Šuša, Nikić (Bratstvo), Džepina, Sulić, Skopljak, Opardija, Knežević (Novi Travnik), Marošević, Radulović, Marković, Šabić, Prgić (Orašje), Ćehajić, Neimarlija (Rudar), Muharemović, Rizvanović, Džafić (Bosna), Pavlović, Pehar, Muminović, Uzelac, Džafić, Jusufi, Kišić, Karić, Zeba (Olimpik), Kesić, Ivičić (Vitez), Alispahić, Smajić, Tankuljić, Pljevljak, Popović, Kremenović (Metalleghe BSI), Mujagić (Slaven), Islamagić (Goražde)

Autogol: Smolo (Novi Travnik), Salkić, Kahrimanović, Čakar (Bratstvo), Jusić (Olimpik), Rodin (Čapljina), Hodžić (Jedistvo), Gogić (Slaven)