17. Oktobra 2018.

Plivači „Orke“, sa 61. medaljom, drugi na mitingu u Sarajevu

Proteklog vikenda, na olimpijskom bazenu „Otoka“ u Sarajevu održan je VIII međunarodni plivački miting „Cup Novi Grad“, u organizaciji plivačkog kluba „Novi Grad“. Plivačice i plivači Kluba vodenih sportova „Orka“ iz Mostara, njih ukupno 52., u konkurenciji 23 kluba iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, iako u nekompletnom sastavu, osvojili su ekipno drugo mjesto. Plivačice i plivači „Orke“ osvojili su 61. medalju, od čega 20 zlatnih, 23 srebrene i 18 bronzanih medalja.

Osvajači medalja za „Orku“ su:

  • Anida Mahinić: 50m slobodno zlato, 50m leđno zlato, 100m leđno zlato 100m mješovito zlato
  • Kerim Sadiković: 100m leđno zlato, 50m prsno zlato
  • Ishak Rahimić: 25m prsno zlato, 4x50m slobodno zlato, 50m prsno srebro, 25m leđno srebro, 50m slobodno bronza
  • Marko Samardžić: 4x50m slobodno zlato 100m slobodno bronza 4x50m slobodno bronza
  • Vladan Pištignjat: 25m leđno zlato 50m leđno zlato
  • Đani Morić: 100m delfin zlato, 4x50m slobodno zlato, 50m leđno srebro, 50m delfin bronza
  • Tin Šauperl: 4x50m slobodno zlato, 50m leđno bronza, 100m leđno bronza
  • Farik Repeša: 4x50m slobodno zlato, 100m delfin bronza, 4x50m slobodno bronza
  • Petra Pezer: 50m slobodno zlato, 25m slobodno bronza, 25m prsno bronza
  • Ana Ramljak: 100m slobodno srebro 4x50m slobodno srebro 50m leđno bronza, 100m leđno bronza
  • Una Taslaman: 100m slobodno bronza, 50m prsno srebro, 50m delfin srebro, 100m mješovito bronza, 4x50m slobodno srebro
  • Antea Vrljić: 50m delfin zlato, 100m mješovito srebro, 4x50m slobodno srebro,
  • Danko Pištignjat: 4x50m slobodno zlato
  • Tarik Numić: 4x50m slobodno zlato, 4x50m slobodno srebro
  • Lovro Bagarić: 4x50m slobodno zlato, 4x50m slobodno srebro
  • Ema Repeša: 4x50m slobodno mix srebro, 25m leđno srebro, 4x50m slobodno srebro, 50m leđno bronza
  • Nejla Ćerimagić: 4x50m slobodno srebro, 4x50m slobodno mix srebro
  • Lucija Jakovljević: 50m leđno srebro, 4x50m slobodno bronza
  • Dea Pudar: 100m prsno srebro 4x50m slobodno srebro
  • Ana Vrljić: 4x50m slobodno srebro
  • Katja Glibić: 4x50m slobodno srebro
  • Andrijana Škobić: 25m leđno srebro
  • Iva Jurić: 4x50m slobodno bronza
  • Nejla Ćerimagić: 25m leđno bronza

Na ovom veoma uspješnom mitingu za „Orku“, Kerim Sadiković opet je briljirao, te je postavio novi državni rekord za dječake do 14 godina, u disciplini 50m prsno u vremenu 32.12. Anida Mahinić proglašena je za najbolju plivačicu mitinga i pobjednica je prve challenge trke u disciplini 50m slobodno.

Klub su na ovom mitingu još predstavljali: Benjamin Mekić (prvi nastup), Borna Bezer, Filip Ivanković, Ivano Marić (prvi nastup), Jan Kovač, Joško Rozić, Leon Glibić, Leon Lasić, Leon Rozić, Leon Špec, Luka Koprena, Luka Zovko, Mak Torlo, Miran Elezović, Mirza Čekrlija, Aida Šendro, Ajla Kulak, Antonela Pudar, Inea Harmandić, Katja Kondža, Lea Pudar, Lucija Jurić, Marta Šauperl, Petra Mandarić, Stela Elezović, Stela Čučak (prvi nastup), Tamara Pezer i Zehra Drljević.

U narednom periodu do kraja kalendarske godine, Klub vodenih sportova „Orka“ nastupiće na još nekoliko mitinga u zemlji i inostranstvu, a već narednog vikenda dio plivača će imati nastup u Sloveniji, u Mariboru, a drugi dio plivača će nastupiti na plivačkom mitingu „Božićni cup“, koji će se održati na Sveučilišnom bazenu u Rodoču, organizaciji APK „Zrinjski“.

Treninzi u plivačkom klubu i školi plivanja održavaju se u svojim redovnim terminima, a sve informacije o upisu u „Orkinu“ zimsku školu plivanja mogu se naći na njihovoj web stranici www.orkmostar.ba i na klupskom facebook profilu.

(NovaSloboda.ba)

 

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
happy wheels game

Oznake

Povezano