21. Februara 2019.

Pobjede Veleža, Širokog Brijega i Slavije, remi u Gradačcu, kiša prekinula meč u Zvorniku

premijer_liga_ilustracija

Velež je zabilježio vrijednu pobjedu protiv Travnika. Široki Brijeg je osvojio tri boda na gostovanju u Tuzli. Slavija je nanijela pravu katastrofu Vitezu na njegovom terenu. Zvijezda je i dalje bez pobjede, a bod iz Gradačca odnio je Olimpic. Zbog jake kiše, početkom drugog poluvremena prekinuta je utakmica u Zvorniku.

Velež je savladao Travnik, koji je prvi došao u vođstvo u 18. minuti preko Brazilca Guerra. Domaći su izjednačili u 29. minuti sjajnim golom Popovića. Sedam minuta prije kraja prvog poluvremena, Velež je lijepim golom Blagojevića došao u vođstvo.

Sloboda je imala terensku inicijativu, ali je Široki Brijeg iz prvog ozbiljnijeg napada , u 48. minuti, preko kapitena Wagnera postigao gol vrijedan tri boda.

Zvijezda je i dalje bez prvenstven pobjede. Domaći su poveli u 21. minuti preko Diatte, ali je Olimpic, samo četiri minuta kasnije, izjednačio preko Regoja. U 66. minuti, poslije kornera, pred golom Olimpica najvišje je skočio Stojanovi i poslao loptu u mrežu. Kada se činilo da će domaći doći do tri boda, rezervista Nuhić je u 87. minuti izjednačio rezultat.

Slavija je nanijela pravu katastrofu domaćem Vitezu. Gosti su poveli već u 4. mnuti, preko Kokota. Gosti su, u 20.minuti, povećali vođstvo lijepim golom Salkovića. Isti igrač je u 38. minuti, poslije solo prodora, postigao svoj drugi gol. Odličnu igru, Slavija je krunisala i četvrtim golom, koga je, u 54. minuti, postigao Ivanović. Vitežani su dotučeni u 63. minuti, kada je gol postigao Govedarica.

Zbog jake kiše i natopljenog terena, utakmica u Zvorniku je prekinuta.

Mostar: Velež-Travnik 2:1 (Popović 29’, Blagojević 38’ za Velež, Guerra 18’ za Travnik)
Vitez: Vitez-Slavija 0:5 (Kokot 4’, Salković 20’, 38, Ivanović 54’, Govedarica 63'za Slaviju)
Tuzla: Tuzla-Sloboda-Široki Brijeg 0:1 (Wagner 48’ za Široki Brijeg)
Gradačac: Zvijezda-Olimpic 2:2 (Diatta 21’, Stojanov 66’ za Zvijezdu, Regoje 25’, Nuhić 87’ za Olimpic)
Zvornik: Drina-Radnik 0:0 (prekinuta zbog kiše)
Banja Luka: Borac-Čelik
Sarajevo: Željezničar-Zrinjski