26. Septembra 2017.

Poslije velike drame: Sarajevo u finalu Kupa BiH

0-02-05-47b45570ab809f8c99c1c9a9164cc90c46c687225c464b27a5eb458036a59d62_full

Sarajevo je u revanšu pobijedilo Mladost i plasiralo se u finale fudbalskog Kupa BiH, gdje će igrati s pobjednikom susreta između Željezničara i Širokog Brijega.

Bordo tim poveo je u 46. minuti, kada je je Haris Duljević udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu golmana Velića.

Četrnaest minuta kasnije, Sarajlije su postigle i drugi gol. Crnkić je odlično reagovao na centaršut Hodžića i loptu poslao u mrežu.

Dobru igru, gosti su krunisali i trećim golom u 83. minuti. Vlastitu mrežu zatresao je Isaković, koga je pogodila lopta koju je uputio Kovačević, promijenila smjer i završila iza leđa golmana Velića.

Kada se očekivao kraj utakmice, viđena je prava drama. Prvo su domaći smanjili rezultat u 88. minuti preko Brkića, a samo minut kasnije isti igrač  ponovo je pogodio mrežu Pavlovića.

U sudijskoj nadoknadi, domaći su imali priliku da izjednače. Dosuđen je penal za domaćina, ali Brkić “panenkom” pogađa prečku i utakmica završava pobjedom Sarajeva rezultatom 3:2.

U prvoj utakmici, odigranoj na Koševu, rezultat je bio 1:1.