18. Avgusta 2018.

Remi u Bijeljini, Tuzla City iznenadila Mladost

Premijer liga 19

Radnik i Krupa podijelili su bodove u Bijeljini, dok je Mladost City iznenadila Mladost na njenom terenu.

Radnik je već na samom startu poveo preko Hadžića, koji je iskoristio grešku u odbrani gostiju, a samo dva minuta kasnije Elvir Koljić je iz slobodnog udarca sa preko 30 metara postigao rijetko viđen gol i svom timu donio izjednačenje. Isti igrač je u posljednjim trenucima prvog poluvremenu, po drugi put, zatresao mrežu Lučića i doveo Krupu u vođstvo. Radnik je uspio da izjednači u 55. minuti golom Martinovića, kome je kumovala nespretna intervencija golmana Kutića.

Novajlija u ligi Tuzla City iznenadila je Mladost i golom Mitrovića došla do prve pobjede u premijerligaškom društvu.

Bijeljina: Radnik-Krupa 2:2 (Hadžić 7’, Mrtinović 55’ za Radnik, Koljić 9’, 45’ za Krupu)

Doboj/Kakanj: Mladost-Tuzla City 0:1 (Mitrović 34’)

Nedelja

17,30

Gabela: GOŠK -Zvijezda 09 (Ermin Sivac-Zenica)

19 sati

Tuzla: Sloboda-Sarajevo (Dragan Petrović-Banja luka)

20,30

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Čelik (Haris Kaljanac-Sarajevo)

21 sati

Sarajevo: Željezničar-Zrinjski (Zoran Grbić-Prijedor)

5 golova: Koljić (Krupa)

2 gola: Filipović (Zrinjski), Handžić, Tatar (Sarajevo), Dedić (Čelik)

1 gol: Zec (Željezničar), Rustemović, Aćimović (Zrinjski), Mekić, Đelmić, Hadžić, Martinović  (Radnik), Resić (Sarajevo), Bagarić, Jurić, Marić (Široki Brijeg), Husić (Zvijezda 09), Makitan, Marjanović (Krupa), Čivić (Sloboda), Kulović (GOŠK), Mitrović (Tuzla City)