21. Aprila 2019.

„Rođeni“ s igračem manje osvojili bod u Zenici

Velež

Velež je uspio da Bilino polje napusti neporažen, a Čelik je i dalje bez prvenstvene pobjede. Uspjeh Veleža tim je veći jer je u finišu utakmice igrao s igračem manje, pošto je, zbog drugog žutog kartona, iz igre isključen Nikolić.

Zbog slabih igara, navijači Čelika bojkotovali su današnji meč s Veležom, koga je u Zenici pratila grupa od 70. članova Red Army, koji su neprekidno bodrili svoje ljubimce.

Obe ekipe otvoreno su ušle u utakmicu, a prvo uzbuđenje bilo je u 4. minuti, kada je Popović uposlio Hebibovića, ali je Bašić uklizao i spriječio opasnost po svoj tim.

Sredinom poluvremena, domaći su stvorili tri povoljne prilike, ali su Simić (dva puta) i Dedić bili neprecizni.

U 24. minuti, u jeku napada Čelika, u prilici se našao Janković, čiji je šut zamalo bio neprecizan.

Najpovoljniju priliku za gol imao je Velež u 26. minuti, kada je Haurdić sa dvadesetak metara oštro šutirao, golman Hinović stajao je kao ukopa7, a lopta je za koji centimetar otišla pored lijev stative.

Domaći su uzvratili u 28 minuti, kada je Dedić sa petranestak metara šutirao pod samu prečku, ali je Dragojević bravurozno intervenisao i izbacio loptu u korner.

Dragojević je pokazao svoje kvalitete i u 32. minuti, kada je sjajno odbranio šut Kojića, poslije ubacivanja iz kornera.

U 37. minuti Čelik je došao u vođstvo. Poslije lijep akcije, Simić je odlično šutirao, Dragojević je opet odlično intervenisao, a na odbijenu loptu natrčao je Pezer i prizemnim šutem poslao loptu u desni donji ugao – 1;0.

Samo dva minuta u drugom nastavku trebalo je Veležu da izjednači. Poslije prekršaja, Blagojević je s lijeve strane centrirao pred vrata Čelika, na loptu je natrčao Hajdarović i poslao je u mrežu – 1:1.

Igra se poslije izjednačenja rasplamsala, stvoreno je nekoliko povoljnih prilika s obje strane, ali mreže mirovale. Popović se dva puta našao u povoljnim prilikama, ali je bio neprecizan, a u 63. minuti Pejić je spriječio domaćina da povede.

U prvoj minuti sudijske nadoknade, Blagojević je propustio sjajnu šansu da, s igračem manje, dovede Velež u vođstvo. Poslije odličnog dodavanja Vladavića, Blagojević je šutirao sa 5 metara, ali je Hinović uspio da odbrani njegov šut.