16. Novembra 2018.

Senzacija u Beogradu, remiji u Napoliju i Milanu

cz11

Oba derbija večerašnjeg programa u Ligi prvaka završena su neriješeno – Napoli i PSG, odnosno Inter i Barcelona podijelili su plijen 1:1. Atletico Madrid  je pobijedio Dortmund 2:0 i donekle se revanširao “milionerima” za poraz iz prvog meča 4:0.

PSG je poveo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Juana Bernata, a konačan rezultat postavio je Lorenzo Insigne u 63. minutu iz jedanaesterca.

Crvena zvezda napravila je senzaciju pobijedivši u Beogradu viceprvaka Evrope Liverpool sa 2:0. Strijelac oba gola za prvu pobjedu beogradskog tima bio je Milan Pavkov u 22. i 29. minuti.

Napoli je prvi na tabeli sa šest bodova, koliko ima i Liverpool. PSGje treći sa pet bodova, a posljednjeplasirana Zvezda ima četiri.

U Milanu, Barcelona je povela u 83. minutu golom Malcoma, a bod domaćima donio je Mauro Icardi, četiri minuta kasnije.

U drugoj utakmici u toj grupi, Tottenham je na Wembleyu pobijedio PSV sa 2:1 i ostvario prvu pobjedu.

Holanđani su poveli poslije 61 sekunde golom Luka de Jonga, a preokret je donio Harry Kane. On je izjednačio u 78. minutu, a pobjedu domaćima donio je golom u 89. minutu.

Barcelona je prva na tabeli sa 10 bodova, Inter ima sedam, Tottenham četiri, a PSV jedan bod.

Trijumf Atleticu nad Borussijom donijeli su Saul Nigues u 33. minutu i Antoine Griezmann u 80.

Ranije danas Club Brugge je kao gost pobijedio Monaco sa 4:0.

Borussija i Atletico su prvi na tabeli sa po devet bodova, Brugge ima četiri, a Monaco jedan bod.

U grupi D, Porto je lako izašao na kraj sa Lokomotivom 4:1, dok je Schalke nadigrao Galatasaray.

Porto je prvi na tabeli sa 10 bodova, Schalke ima osam, treći je Galatasaray sa četiri, a posljednja je Lokomotiva koja je bez bodova.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone