15. Novembra 2018.

Velež slavio u Orašju, Zvijezda deklasirala Čapljinu

SONY DSC

Danas je odigrano sedam utakmica 11. kola Prve lige FBiH.

Najzanimljivije je bilo u Orašju, gdje je gostovao lider na tabeli Velež. Domaći su prvi došli do pogotka i vodstva, a strijelac je u 19. minuti bio Prgić.

Ipak, u 43. minuti Orašje ostaje s igračem manje jer je Živković zbog grubog starta zaradio svoj drugi žuti karton.

U nastavku Mostarci dolaze do preokreta i nove, osme pobjede u ovoj sezoni. Prvo je Brandao pogodio u 57. minuti, a potpuni preokret Rođenim donosi Ovčina u 70. minuti. Tačku na ovu utakmicu stavlja Fajić. Iskusni napadač je u 85. minuti pogodio na asistenciju Ovčine.

Zvijezda je zadržala drugu poziciju, oni su na svom terenu u potpunosti deklasirali Čapljinu, a konačan rezultat je glasio 5:0.

Važnu pobjedu na svom terenu slavio je Igman protiv Slavena 2:0. Domaći su imali incijativu od početka, ali se na pauzu otišlo pri rezultatu 0:0.

Ipak, domaći pogotkom Grahe dolaze do vodstva, da bi na 2:0 povisio Oglečevac, Treći gol na utakmici postigao je Sultanić.

Svi rezultati 11. kola:

Orašje-Velež 1:3 (Prgić za Orašje, Brandao, Ovčina, Fajić za Velež)
Vitez-Rudar 0:4 (Subašić, Kobilica, Kovač M., Kovač F.)
Igman-Slaven 3:0 (Graho, Oglečevac, Sultanić)
Goražde-TOŠK 0:0
Zvijezda-Čapljina 5:0 (Brčkalić, Mehić (2), Jaćimović, Šarkanović)
Metalleghe BSI-Bosna 2:1 (Haračić, Danilović za Metalleghe, Šero za Bosnu)
Novi Travnik-Bratstvo 1:2 (Skopljak za Novi Travnik, Stojanov, Musić za Bratstvo)

8 golova: M. Salihović (Slaven)

6 golova: Dizdarević (TOŠK), Brandao (Velež), Haračić (Metalleghe BSI)

5 golova: Kovač F. (Rudar)

4 gola: Samardžić (Jedinstvo), Spahić (Rudar), Jaćimović (Zvijezda)

3 gola: Ovčina (Velež), Čakar (Bratstvo), Šarić, Mehić (Zvijezda), Graho  (Igman), Osmanović, Jusić (Olimpik), Petak (Novi Travnik), Berbić (Bratstvo), Prgić (Orašje)

2 gola: Mujezinović, Zvonić, Behram, Cvijanović (Velež), Klarić, Kašić (Igman), Hasić, Rastoka (TOŠK), Radosavljević, Rovčanin, Galin (Jedinstvo), Lugavić, Brković (Orašje), Buhač (Čapljina), Kapetan, Dizdarić, Mirković (Goražde), Stojanov (Bratstvo), Goralija, Subašić, Kobilica (Rudar), Šarkanović, Brčkalić (Zvijezda), Šero (Bosna)

1 gol: Pervan, Hasinović, Mustafić, Jović, Hrvanović (Čapljina), Gogić, Majdančić, Šemić, Aličić, Trumić (Slaven), Halavać, Nuspahić (Jedinstvo), Jusufbašić, Pecelj, Jaćimović (Zvijezda), Savinović, Rodrig, Oglečevac, Sultanić (Igman), Kalesić, Nuhanović, Kadušić (TOŠK), Šuša, Salkić, Jaganjac (Bratstvo), Džepina, Sulić, Skopljak (Novi Travnik), Blagojević, Korjenić (Goražde), Marošević, Radulović, Fačić, Marković, Mikić (Orašje), Kovać M., Mušija, Hrelja, Ćehajić (Rudar), Muharemović, Rizvanović, (Bosna), Pavlović, Pehar, Muminović, Uzelac, Džafić (Olimpik), Kesić, Salihagić, Ivičić, Petrović (Vitez), Alispahić, Smajić, Danilović (Metalleghe BSI)

Autogol: Smolo (Novi Travnik), Salkić, Kahrimanović (Bratstvo), Jusić (Olimpik), Rodin (Čapljina)

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone