23. Februara 2019.

Završen Prvi međunarodni judo turnir "Kup Hercegovine 2018."

Mostar i Judo klub „Hercegovac“ bili su domaćini Prvog međunarodnog turnira“Kup Hercegovine 2018“, na kome su učestvovali predstavnici klubova Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Austrije.

Svoje predstavnike imao je i Judo klub“Mostar“, koji je nastupio sa šest takmičara. Osvojene su tri medalje i dva prva mjesta.

U uzrastu do  9 godina ( U 9 ) zlatne medalje osvojili su Arijan Koš i Emela Ćurić.

Adem Isanović i Ahmed Isanović su sa dvije pobjede i dva poraza izgubili u borbama za medalje, pa su osvojili visoko peto mjesto u svojim težinskim kategorijama.

Haris Trebović je pobijedio prvu borbu, ali sa nedostatkom iskustva izgubio je naredne dvije borbe.

U uzrastu do 11 godina, Sara Trebović zauzela je treće mjesto i bronzanu medalju.

U Judo klubu“Mostar“ zadovoljni su nastupom svoji takmičara iističu da je najbitnije kako se rad i treninzi vide kroz pokazane nastupe na „Kupu Hercegovine“ i vraćaju se zadovoljni daljem napornom radu.