14. Decembra 2018.

Željezničar i Široki ostvarili pobjede

zeljeznicar-480x330 (Medium)

Fudbaleri Željezničara i Širokog Brijega plasirali su se u drugo pretkolo UEFA Evropske lige.

Nakon remija bez golova u prvom meču na Koševu, Željezničar je juče u revanš susretu prvog pretkola u Petrovcu pobijedio Lovćen s 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Damir Sadiković u 57. minuti.

Sarajevski tim od 11. minute igrao je s igračem više, nakon što je Dejan Bogdanović dobio crveni karton.

Željezničar će u drugom pretkolu igrati sa makedonskim Metalurgom, koji je bio bolji od Santa Colome.

Drugi bh. predstavnik u Evropskoj ligi Široki Brijeg sinoć je na Pecari uvjerljivo, sa 3:0, slavio protiv azerbejdžanske ekipe Qabale. Širokobriježani su slavili u prvoj utakmici sa 2:0, ali su i sinoć, na potopljenoj Pecari, pokazali da su kvalitetnija ekipa.

Široki je poveo u 17. minuti, nakon solo akcije Gorana Zakarića, koji se prošetao kroz odbranu Qabale i postigao lijep gol.

Igrač utakmice, Mirko Marić, je sa dva gola, u 29. i 55. minuti riješio pitanje pobjednika.

Protivnik Širokog u drugom pretkolu je češka ekipa Mlada Boleslav.

Susreti drugog pretkola igraju se 17. i 24. jula.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone