25. Aprila 2018.

Željezničar prokockao pobjedu u derbiju, pobjede Mladosti, Slobode i Čelika, remi u Krupi

Premijer liga 19

Željezničar je bio pred ubjedljivom protiv Zrinjskog pred njegovim navijačima, ali su gosti prokockali visoko vođstvo i u posljednja tri minuta utakmice primili tri gola.

Željezničar je u 10. minuti došao u vođstvo. Zakarić je, iskosa u petercu gostiju uputio oštar centaršut, lopta je zakačila Barišića i pored iznenađenog Pirića našla se u mreži. “Plavi” su, u 27. minuti, postigli i drugi gol. Ubiparip je petom dodao loptu Vranješu, koji je po drugi put primorao Pirića da vadi loptu iz svoje mreže. Četiri minuta prije kraja utakmice, Zakarić je sjajnu igru krunisaoo trećim golom. U 90. minuti, Jović je postigao počasni gol za Zrinjski, a nekoliko trenutaka kasnije Aćimović je drugim golom dao veliku neizvjesnost utakmici. U 92. minuti, Pezer je po treći put zatresao mrežu gostiju.

Po kišom natopljenom terenu, Krupa i Široki Brijeg odigrali su bez golova.

Sloboda je opravdala ulogu favorita u susretu s Vitezom. Tuzlaci su poveli već u 2. minuti preko Smajića, a Husić je, u 13. minuti, povećao vođstvo.

Mladost je, golovima Pandže i Dilavera, pobijedila Borac.

Fudbaleri Čelika ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstanak nad direktnim rivalom GOŠK-om, rezultatom 2:0. Strijelci za Zeničane su bili Anđušić i Nikolić.

Liga za prvaka

Mostar: Zrinjski-Željezničar 3:3 (Jović 89’, Aćimović 90’, Pezer 92’ za Zrinjski, Barišić 10’ autogol, Vranješ 27’, Zakarić 86’ za Željezničar)

Krupa na Vrbasu: Krupa-Široki Brijeg 0:0

Nedelja

15 sati

Bijeljina: Radnik-Sarajevo (Ermin Sivac-Zenica)

Liga za opstanak

Doboj/Kakanj: Mladost-Borac 1:0 (Pandža 54’, Dilaver 75’)

Vitez: Vitez-Sloboda 0:2 (Smajić 2’, Husić 13’)

Zenica: Čelik-GOŠK 2:0 (Anđušić 3’, Nikolić 77’)

Strijelci:

13 golova: Ahmetović (Sarajevo), Filipović (Zrinjski)

12 golova: Zakarić (Željezničar)

11 golova: Menalo (Široki Brijeg)

9 golova: Bilbija (Zrinjski)

8 golova: Velkoski (Sarajevo)

7 golova: Ubiparip (Željezničar)

6 golova: Čabraja, Ćorić (Široki Brijeg), Koljić, Fajić (Krupa), Dilaver (Mladost DK)

5 golova: Sarić (Sarajevo)

4 gola: Zeba (Željezničar), Krpić (Sloboda), Mahmutović (Čelik), Hadžić, Glišić (Radnik), Šišić, Lazić (Mladost DK), Mulahusejnović (GOŠK)

3 gola: Hebibović, Rahmanović (Sarajevo), Blagojević (Željezničar), Krstanović, Kouadio (Čelik), Ljubenović, Marjanović (Krupa), Bošnjak, Anković (GOŠK), Krunić, Karić (Borac), Srećković (Mladost), Todorović, Barišić, Handžić, Jović, Pezer (Zrinjski), Đurić (Radnik), Smajić, Husić (Sloboda)

2 gola: Hadžić, Mihojević, Kuzmanović, Halilović (Sarajevo), Kajkut, (Željezničar), Regoje, Mujagić, Arežina, Mišić (Mladost DK), Mahmutović, Nikolić (Čelik), Ignjatović (Sloboda), Zukić (Vitez), Galešić, Ramić, Pehar (GOŠK), Jašarević (Krupa), Katanec (Zrinjski), Peco, Šerbečić (Radnik), Wagner, Baraban,  Lončar, (Široki Brijeg)

1 gol: Ivetić, Kerlić, Husejinović, Ramović, Adukor, Bekić (Sarajevo), Aganspahić, Zahirović, Isaković, Vazda, Karahmet, Šećerović, Pandža (Mladost DK), Stojkić, Jakovljević, Handžić (Zrinjski), Mirković, Veselinović, Raspudić, Galešić, Kunić (Borac), Barišić, Begonja, Jurić, Kožul, Matić, Bralić, Bagarić (Široki Brijeg), Ramović, Osmanković, Zec, Žerić, Graovac, Vranješ (Željezničar), Ziljkić, Kalezić, Ćulum, Skahić, Mehmedagić, Osmanagić, Rustemović  (Sloboda), Šabanović, Duvnjak, Jurina, Anđušić, Nikolić (Čelik), Mišić, Kobiljar, Sušić (GOŠK), Bibić, Brekalo, Bojo. Livaja, Stanić (Vitez), Milutinović, Aleksić, Vukotić, Barić, Dabić, Milanović (Krupa), Hodžurda, Janković, Beširević, Bradonjić (Radnik), Barić, Mišić (GOŠK)

autogol: Ćosić (Vitez), Velić, Metalsi (Mladost), Šišić, Pandža (Čelik), Barišić (Široki Brijeg), Barišić (Zrinjski)