18. Novembra 2018.

Željezničar slavio na Tušnju, Sarajevu derbi protiv Zrinjskog

Premijer liga 36

Sarajevo je u derbiju kola zabilježilo pobjedu protiv Zrinjskog, koji je, od 31. mimute, igrao sa igračem manje, jer je Jakovljević dobio drugi žuti karton. Tim s Koševa poveo je golom Mersudina Ahmetovića, a vođstvo je povećao Velkoski golom iz penala. U samom finišu prvog poluvremena, Zrinjski je, preko Bekrića, smanjio rezultat. Domaći su furiozno započeli drugo poluvrijeme, kada se, u 49. minuti, Ahmetović po drugi put upisao u strijelce. Isti igrač je, u 62. minuti, po treći put matirao Soldu. Golijada je nastavljena u 64. minuti, kada je Zrinjski, preko Bilbije, postigao drugi gol. Od 77. minute, i Sarajevo je ostalo s igračem manje, jer je Velkoski dobio drugi žuti karton.

Željezničar je zabilježio minimalnu pobjedu na Tušnju, s kojom je zasjeo na lidersku poziciju. Novajlija u ligi Tuzla City odolijevala je do 55. minuti, kada je Ćurjurić postigao veoma efektan gol. Pobjedu ekipe sa Grbavice potvrdio je Vranješ u samom finišu utakmice.

Sarajevo: Sarajevo-Zrinjski 4:2 (Ahmetović 23’, 49’, 62’, Velkoski 32’ iz penala za Sarajevo, Bekrić 45’, Bilbija 64’ za Zrinjski)

Tuzla: Tuzla City-Željezničar 0:2 (Ćurjurić 55’, Vranješ 90’)

Bijeljina: Radnik-Mladost 3:1 (Hadžić 30’, Glišić 43’ iz penala, Đurić 50’ iz penala za Radnik, Bojo 8’ za Mladost)

Krupa na Vrbasu: Krupa-GOŠK 3:0 (Koljić 4’, Crnov 58’, Milanović 68’)

Zenica: Čelik-Zvijezda 09 2:0 (Okić 15’, Livaja 58’)

Ponedeljak

20 sati

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Sloboda (Sabrija Topalović-Zenica)

4 gola: Ahmetović (Sarajevo)

3 gola: Bagarić (Široki Brijeg), Krpić (Željezničar), Tatar (Sarajevo)

2 gola: Filipović (Zrinjski), Handžić, Velkoski (Sarajevo), Kojić, Zajmović (Željezničar), Dedić (Čelik), Marjanović (Krupa), Jurić (Široki Brijeg), Vidović (Sloboda), Kulović (GOŠK), Bojo (Mladost), Hadžić (Radnik)

1 gol: Zec, Arežina, Ćurjurić, Vranješ (Željezničar), Rustemović, Aćimović, Bekrić, Bilbija (Zrinjski), Mekić, Đelmić, Martinović, Glišić, Đurić (Radnik), Resić, Rahmanović (Sarajevo), Marić, Čabraja, Begonja, Barišić, Matić (Široki Brijeg), Husić, Asentić, Osmanagić, Krajišnik (Zvijezda 09), Makitan, Crnov, Milanović (Krupa), Čivić (Sloboda), Ramić, Raguž, Anković, Ereiz, Vidmar (GOŠK), Mitrović, Kostić, Poturalić (Tuzla City), Mujagić (Mladost), Jamak, Okić, Livaja (Čelik)