13. Decembra 2018.

Zrinjski prokockao pobjedu, sjajan rezultat Sarajeva, Željezničar poražen na Grbavici

atalanta-sarajevo

Dva remija i poraz bilans se je naših predstavnika u drugom pretkolu Evropske lige.

Zrinjski – Valetta 1:1

Mostarski Zrinjski odigrao je večeras kod kuće neriješeno1:1 protiv Vallette iz Malte u prvom susretu 2. pretkola Evropske lige.

Oba su pogotka postignuta u drugom poluvremenu, prvo je Nemanja Bilbija u 51.minuti postigao pogodak za domaće, a veselje Mostaraca pokvario je Mario Fontanella u 90. minuti.

Zrinjski je dobro otvoreno utakmicu, bio je dominantna ekipa, ali to nisi okrunili pogotkom. Nakon toga su Maltežani uspostavili ravnotežu na terenu i imali su nekoliko opasnih napada.

Na odmor se otišlo bez golova, a samo što je krenulo drugo poluvrijeme domaći su poveli. Bilbija je napravio sve sam i uspio zabiti gol za prednost od 1:0.Mostarci su imali još nekoliko dobrih prilika pred protivničkim golom. Nakon toga su smirili igru, ali u 90. minuti su bili neoprezni. To je iskoristio Fontanella koji pogađa za veliko slavlje gostiju.

Atalanta – Sarajevo 2:2

Fudbaleri Sarajeva napravili su pravi podvig odigravši neriješeno protiv renomirane Atalante i to nakon velikog zaostatka iz prvog poluvremena.

Italijani su od početka krenuli silovito i već nakon 11 minuta poveli i to pogotkom Rafaela Toloia. Sarajevo se postavilo defanzivno i čekalo svoju šansu iz kontranapada, ali je u sudijskoj nadoknadi ponovno primilo pogodak. Strijelac drugog pogotka za domaće bio je Gianluca Mancini.

Tada se činilo kako će Italijani već u prvoj utakmici riješiti pitanje konačnog pobjednika, međutim u nastavku dolazi do preokreta. Prvo je rezerva Haris Handžić smanjio rezultat u 67. minuti, a pet minuta kasnije Aladin Šišić je poravnao rezultat, koji se do kraja utakmice nije mijenjao.

Željezničar – Apollon 1:2

Fudbaleri Željezničara poraženi su večeras na Grbavici od Apollon Limassola sa Kipra u sklopu 2. kola kvalifikacija za Europa ligu.
Bogičević (autogol) i Sachetti su bili strijelci za goste, dok je jedini gol za Želju djelo Krpića. Revanš utakmice igraju se za sedam dana.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone