13. Decembra 2018.

Zrinjski prošao dalje, blamaža Sarajeva

zelj

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige, dok su dva sarajevska kluba doživjela poraze i završila takmičenje u Evropi.

Valletta – Zrinjski 1:2 (ukupno 2:3)

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige. U revanš susretu 2. pretkola aktuelni prvak Bosne i Hercegovine na gostovanju na Malti pobijedio je ekipu Vallette sa 2:1 (1:0) i s ukupnim rezultatom 3:2 prošao u dalje takmičenje.

Prvi susret, odigran prije sedam dana u Mostaru, završen je rezultatom 1:1.

Zrinjski je poveo golom Hrvoja Barišića u 31. minuti. Maltežani su poravnali rezultat u 56. minuti preko Stevea Borga, nakon što je četiri minute ranije isključen Marin Galić zbog drugog žutog kartona.

Pogodak koji je Zrinjski odveo u 3. pretkolo, s igračem manje postigao je Miloš Filipović u 66. minuti.

“Plemići” će u 3. pretkolu Evropske lige igrati protiv bugarskog Ludogoretsa. Prvi susret protiv Ludogoretsa Zrinjski će igrati 9. avgusta u Bugarskoj, dok je revanš 16. avgustau Mostaru.

Sarajevo – Atalanta 0:8 (ukupno 2:10)

Fudbaleri Sarajeva ubjedljivim porazom od Atalante  oprostili su se od ovogodišnjeg nastupa u kvalifikacijama za Evropsku ligu.

U revanš susretu 2. pretkola italijanska ekipa večeras je pred 22.000  gledalaca na stadionu   “Asim Ferhatović Hase” deklasirala Sarajevo sa 8:0 (5:0).

Prvi susret, odigran prije sedam dana u Reggio Emiliji, završen je neriješeno 2:2.

Pitanje učesnika 3. pretkola riješeno je nakon samo 17. minuta igre kada je sedmoplasirana ekipe prošle sezone u italijanskoj Serie A golovima Jose Luisa Palomina u 4., Mattee Pessine (14.) i Andree Masiella povela sa nedostižnih 3:0. Do kraja  prvog dijela u strijelce su se još upisali Alejandro Gomez (27.)  i ponovo Masiello u 37. minuti.

U drugom dijelu viđena su još tri pogotka ekipe iz Bergama, strijelac je bio Musa Barrow u 51. i 70., te 86. minuti.

Apollon – Željezničar 3:1 (ukupno 5:2)

Igrači Željezničara eliminirani su u 2. pretkolu Evropske lige.

“Plavi” su večeras u Limassolu poraženi od ekipe Apollona sa 3:1 (1:1). Kiprani su u prvom susretu odigranom prije sedam dana na  Grbavici slavili sa 2:1 i s ukupnim rezultatom 5:2 izborili nastup u 3. pretkolu.

Sva tri pogotka za Kiprane postigao je Fotis Papoulis. Domaći tim je poveo već  u 2. minuti, a rezultat je u finišu prvog poluvremena izjednačio Asim Zec u 43. minuti.

U nastavku Kiprani su ponovo došli u vodstvo drugim pogotkom Papoulisa u 57. minuti iz penala, a konačni rezultat isti igrač je postigao hat-trickom u prvoj munuti sudijske nadoknade.

Apollon će u 3. pretkolu igrati s boljom ekipom iz susreta Dinamo Brest (Blr) – Atromitos (Grč).

Ekipu Željezničara prvi put s klupe je predvodio novi-stari trener Milomir Odović, koji je na toj dužnosti zamijenio Slobodana Krčmarevića.

Podijeli...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone