20. Maja 2019.

Zrinjski rutinski do pobjede

Zrinjski je protiv Slobode došao do tri nova boda, kojim je došao na samo bod zaostatka iz vodećg Širokog Brijega

Zrinjski je ofanzivno započeo meč protiv Slobode, ali bez većih uzbuđenja pred golom Muminovića.

Todorović je prvi put zaprijetio u 8. minuti, ali je lopta otišla pored stative.

Uzvratili su gosti preko Omerovića u 13. minuti, ali se golman Pirić nije dao iznenaditi.

Domaći su poveli u 16. minuti. Nakon kornera, Barišić je iskoristio neopreznost Jahića i poslao loptu u mrežu – 1:0.

Vodeći gol dao je podstreka domaćim igračima, koji u 20. minuti imaju veliku šansu da povećaju rezultat, ali je šut Filipovića zaustavila prečka.

U samom finišu prvog poluvremena, Zrinjski je stvorio dvije povoljne prilike, ali je Muminović pravovremeno intervenisao i odbranio udarce Filipovića i Bilbije.

I u drugom nastavku, domaći atakuju, stvaraju prilike preko Filipovića, Bilbije i Handžića i samo zahvaljujući sigurnom Muminoviću nije došlo do povećanja vođstva.

Ipak, u 64. minuti, mreža Tuzlaka zatresla se po drugi put. Grubu grešku odbrane Slobode iskoristio je Katanec i loptu poslao u praznu mrežu – 2:0.

Gosti u 68. minuti bili u prilici da smanje rezultate, ali je šut Hairlahovića završio pored stative.

Muminović je, u 80. minuti, odbranio četrvti pokušaj Bilbije da se upiše u strijelce.