15. Novembra 2018.

Zrinjski se remijem s Ludogoretsom oprostio od Evrope

zirnjski_ludogorets

U revanš susreta trećeg pretkola Evropske lige, Zrinjski i Ludogorets su u Širokom Brijegu odigrali neriješeno 1:1, a prolaz dalje izborio je bugarski prvak, zahvaljujući pobjedi 1:0 u prvom susretu.

Uvodnih dvadesetak minuta utakmice igralo se uglavnom na sredini terena bez izglednih prilika. Gosti su poveli u 24. minuti praktično iz prve ozbiljnije situacije. Claudiu Kaseru šutirao je s petnaestak metara, lopta se odbila od igrača Zrinjskog i prevarila vratara Antonija Sold,u koji je ostao na pogrešnoj nozi.

Nakon primljenog gola, “Plemići” su na sve načine pokušavali probiti bugarsku obranu, ali im to nikako nije polazilo za rukom.

S druge strane, Ludogorets je imao veliku šansu u 44. minuti. Virgil Misidjan probio je po desnoj strani, uposlio Kaserua, koji je neometan s pet metara šutirao, ali je Soldo ovaj put bio na mjestu i spasio siguran gol.

Ulazak Tonija Jovića na poluvremenu utakmice unio je malo živosti u redove Zrinjskog, ali su opet gosti bili bliži pogotku. U 69. minuti, Wanderson je bio u velikoj prilici. Izbio je sam pred vratara Soldu, prebacio loptu preko njega, ali je u posljednji tren loptu s crte skinuo Slobodan Jakovljević.

Dobru priliku Zrinjski je propustio u 80. minuti, kada je Nemanja Bilbija glavom šutirao s pet metara, ali je njegov pokušaj izvrsno obranio vratar gostiju.

I kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 1:0, Bilbija je u sudijskoj nadoknadi iskoristio smušenost obrane gostiju i pogodio za 1:1.

Zrinjski se tako oprostio od Evrope nakon odigranih šest susreta, u kojima je upisao jednu pobjedu, tri neriješena rezultata i dva poraza.

Navijači bh. prvaka na kraju nisu bili razočarani večerašnjom predstavom Zrinjskog i svoje su miljenike ispratili dugotrajnim pljeskom.