Napoli savladao Liverpool, remi u Dortmundu

Aktuelni prvak Evrope, engleski Liverpool izgubio je večeras u gostima od Napolija 2:0 u utakmici prvog kola E grupe Lige prvaka.

Napoli je poveo golom Mertensa u 82. minutu iz penala. Konačan rezultat postavio je Fernando Llorente u drugom minutu nadoknade vremena.

U drugoj utakmici te grupe, Salzburg je na svom terenu pobijedio Genk 6:2. Trostruki strijelac bio je Erling Braut Haland.

U grupi G u Dortmundu, Borussija i Barcelona igrali su bez golova 0:0. Domaći tim imao je dobru priliku da postigne gol, nakon što je dosuđen penal, ali je golman Barcelone ter Stegen u 57. minutu odbranio udarac Reusa. Utakmicu je obilježio i fudbaler Barcelone Ansu Fati, koji je sa 16 godina i 321 dana postao najmlađi igrač tog kluba u Ligi prvaka.

Neriješeno je bilo i u drugoj utakmice te grupe u Milanu, gdje su Inter i Slavija iz Praga igrali 1:1.

U utakmici G grupe, Lyon i Zenit igrali su neriješeno 1:1, a u Lisabonu Leipzig je pobijedio Benficu 2:1.

U H grupi, Valencija je u Londonu pobijedila Chelsea 1:0 golom Rodriga, dok je u Amsterdamu Ajax bio bolji od Lillea 3:0.