Remi u derbiju, Bradonjić “potopio” Zvijezdu 09, Remi u derbiju, Bradonjić “potopio” Zvijezdu 09, remi u Zenici

Derbi kola u Tuzli završen je bez pobjednika, ali su domaćini dva puta vodili. Domaći su poveli golom Crnkića, a vođstvo su povećali poslije kardinalne greške golmana Erića, kome je lopta ispala iz ruku, a Kojić je pospremio u praznu mrežu. Gosti su izjednačili u 15. minuti golom Krpića, u finišu susretu su izjednačili golom iz penala koga je skrivio Zlatkovića srušivši Ramovića u šesnaestercu, zaradivši pri tom i drugi žuti karton,. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Krpić.

Zvijezda 09 vodila je protiv Radnika, ali je na kraju ipak, zasluženo doživejela ubjedljiv poraz. Domaći su, u 15. minuti, poveli autogolom Radovića, ali su gosti deset minuta kasnije izjednačili preko Plavšića. Bradonjić je u 71. minuti, lijepu akciju koju je započeo Peco, pretvorio u gol, a u 81. minuti svoju dobru igru krunisao je i drugim golom. Dva minuta prije regularnog toka utakmice, Radnik je preko Bradonjića postigao i četvrti gol. Zvijezda 09 tako je ostale jedina ekipa bez prvenstvene pobjede.

Čelik i Sloboda odigrali su slabu utakmicu, a na kraju utakmice trener Slobode Mile Lazarević podnio je ostavku.

Tuzla: Tuzla City-Željezničar 2:2 (Crnkić 12′, Kojić 58′ za Tuzla City, Krpić 15′, 78′ za Željezničar)

Ugljevik: Zvijezda 09-Radnik 1:4 (Radović 25′ za Zvijezdu 09, Plavšić 57, Bradonjić 71′, 81′, 88 za Radnik)

Zenica: Čelik-Sloboda 0:0

Nedelja

16 sati

Doboj/Kakanj: Mladost-Sarajevo (Luka Bilbija-Prijedor)

Mostar: Zrinjski-Široki Brijeg (Haris Kaljanac-Sarajevo)

Banja Luka: Borac-Velež (Elvis Mujić-Banovići)

9 golova: Sulejman Krpić (Željezničar)

6 golova: Brandao (Velež), Maksimović (Radnik)

5 golova: Vranješ (Borac)

4 gola: Đurić (Radnik), Bagarić (Široki Brijeg), Crnkić (Tuzla City),

3 gola: Hebibović (Sarajevo), Asim Zec Jović (Široki Brijeg) Govedarica, Ćurjurić (Zrinjski), Bradonjić (Radnik)

2 gola: Šerbečić, Handžić, Ahmetović (Sarajevo), Sadiković, Es. Zec, Bojo, Alispahić (Željezničar), Amer Bekić, Maksimović, Bekrić (Sloboda),Crnički. Fanimo (Mladost), Huseinbašić, Dilaver (Čelik), Peco (Radnik), Lendrić (Zrinjski), Stjepanović (Zvijezda 09)

1 gol: Fajić, Berisha, Vehabović (Velež), Tatar,Velkoski, Mustafić (Sarajevo), Bogićević. Veselinović, Es. Zec, Bojo, Alispahić, Sipović, Štilić, Hajdarović, Zajmović (Željezničar), Dragutinović, Atajić, Horić, Mušija, (Mladost),Ramić, Husejinović, Kojić (Tuzla City), Marković, Đelmić, Predragović (Zvijezda 09), Bečelić, Hodžić, Livančić, Pršeš (Sloboda), Ćorić, Enin, Kvesić, Marić, Hrkač (Široki Brijeg), Vrhovac, Grahovac, Mahmutović, Dedić (Čelik), Kajkut, Crnov, Vujaklija, Milutinović (Borac), Šovšić, Stojkić, Jakovljević, Barbarić, Rustemović, Gojković (Zrinjski), Plavšić (Radnik)

Autogol: Tojčić, Badji, Vojinović (Zvijezda 09), Mujagić (Sloboda), Zvonić (Velež), Bečelić, Radović (Radnik), Sipović (Željezničar), Runjić (Borac)