Preokret Barce, Liverpool jedva izašao na kraj sa Salzburgom

Fudbaleri Barcelone savladali su Inter na “Nou Campu” 2:1, dok je Liverpool jedva izašao na kraj sa Salzburgom na “Anfieldu” 4:3, u mečevima drugog kola Lige prvaka.

Inter je već u trećem miunut poveo preko Lautara Martineza, a do kraja prvog dijela propustio još dvije dobre šanse.

U nastavku je Luis Suarez sa dvije majstorije presudio “neroazzurima”. Prvo je sa ivice kaznenog prostora uhvatio volej i pogodio donji desni ugao, da bi u finišu krunisao sjajnu akciju na asistenciju Messija.

Liverpool je umalo od gotovo napravio veresiju.

Domaćin je poveo pogotkom Sadija Manea u devetom minutu, da bi na 2:0 povisio Robertson u 25. Ekipa Jurgena Kloppa do tri gola prednosti stigla je u 36. minutu golom Mohammeda Salaha.

Salzburg je do poluvremena uspio da smanji zaostatak golom Hee-Chana u 39, da bi drugi dio meča donio dosta neizvjesnosti poslije goloa Takumija Minamina u 56.

Izjednačenje Salzbugru donio je Erling Haland u 60, ali je Liverpool drugim pogotkom Salaha u 69. došao do trijumfa.

Ajax je bio ubjedljiv u Valensiji 3:0, a redom su pogađali Zijech, Promes i Van de Beek.

Chelsea je slavio na gostovanju u Lilleu 2:1, dok je Zenit nadigrao Benficu 3:1.