Derbi kola Zrinjskom, bez golova u Bijeljini

Derbi kola pripao je Zrinjskom, a bez golova je završena utakmica između Radnika i Širokog Brijega.

Zrinjski je bio bolji od Željezničara u derbiju kola. Domaći su u vođstvo došli u 35. minuti golom Kunića, koji se najbolje snašao poslije izvedenog kornera i poslao loptu u nebranjenu mrežu. Gosti su bolje zaigrali u drugom poluvremenu, što je rezultiralo izjednačujućim golom, u 56. minuti, Štilića, koji je efektno završio lijepo dodavanje Veselinovića. Isti igrač mogao je u 67. minuti dovesti “plave” u vođstvo, ali je lopta, umjesto mreže, pogodila stativu. Deset minuta prije kraja regularnog toka utakmice, Kuniće je po drugi put pogodio mrežu Erića i svom timu donio vrijedna tri boda.

I pored inicijative i više prilika, Radnik se u susretu sa Širokim Brijegom morao zadovoljiti samo sa jednim bodom. Najbolju priliku da riješi pitanje pobjednika imao je Bradonjić u 86. minuti, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Mostar: Zrinjski-Željezničar 2:1 (Kunić 35′, 80′ za Zrinjski, Štilić 56′ za Željezničar)

Bijeljina: Radnik-Široki Brijeg 0:0

Doboj/Kakanj: Mladost-Zvijezda 09 1:0 (Vazda 51′)

Zenica: Čelik-Velež 0:2 (Zeljković 51′, Ćosić 90′)

Nedelja

14,30 sati

Tuzla: Sloboda-Sarajevo (Luka Bilbija-Prijedor)

16 sati

Banja Luka: Borac-Tuzla City (Adis Mulahasanović-Sarajevo)

Strijelci:

10 golova: Ubiparip (Tuzla City), Sulejman Krpić (Željezničar)

9 golova: Brandao (Velež)

8 golova: Vranješ (Borac)

6 golova: Maksimović (Radnik), Bagarić (Široki Brijeg)

4 gola: Đurić (Radnik), Crnkić (Tuzla City) Fanimo (Mladost), Jović (Široki Brijeg)

3 gola: Hebibović, Ahmetović (Sarajevo), Asim Zec,Štilić (Željezničar), Govedarica, Ćurjurić, Lendrić (Zrinjski), Mahmutović (Čelik), Bradonjić, Peco (Radnik), Crnov (Borac)

2 gola: Šerbečić, Handžić, Rahmanović (Sarajevo), Sadiković, Es. Zec, Bojo, Alispahić (Željezničar), Amer Bekić, Maksimović, Bekrić, Pršeš (Sloboda),Crnički (Mladost), Huseinbašić, Dilaver (Čelik), Stjepanović (Zvijezda 09), Ćorić, Marić (Široki Brijeg), Ramić (Tuzla City), Kajkut (Borac), Karić (Radnik), Kunić (Zrinjski)

1 gol: Fajić, Berisha, Vehabović, Zvonić, Zeljković, Ćosić (Velež), Tatar,Velkoski, Mustafić, Milanović (Sarajevo), Bogićević. Veselinović, Es. Zec, Bojo, Alispahić, Sipović, Hajdarović, Zajmović (Željezničar), Dragutinović, Atajić, Horić, Mušija, Hiroš, Vazda (Mladost),Husejinović, Kojić, Burić (Tuzla City), Marković, Đelmić, Predragović (Zvijezda 09), Bečelić, Hodžić, Livančić, Smajić (Sloboda), Enin, Kvesić, Hrkač, Matić (Široki Brijeg), Vrhovac, Grahovac, Dedić (Čelik), Vujaklija, Milutinović, Mirić, Jovanović, Posinković (Borac), Šovšić, Stojkić, Jakovljević, Barbarić, Rustemović, Gojković (Zrinjski), Plavšić, Mekić (Radnik)

Autogol: Tojčić, Badji, Vojinović, Stanišić (Zvijezda 09), Mujagić, Beganović (Sloboda), Zvonić (Velež), Bečelić, Radović (Radnik), Sipović (Željezničar), Runjić (Borac)