Sloboda i Sarajevo remizirali, nova pobjeda Borca

U utakmici važnoj za ova tima, Sarajevo je došlo u vođstvo u 12. minuti golom Rahmanvoića, koji je efektno završio lijepu akciju Hodžića. Domaći se nisu predavali i u 67. minuti izjednačili su rijetko viđenim golom Bekrića. Do kraja utakmice, iako je Sarajevo imalo terensku inicijativu, rezultat je ostao nepromijenjen.

Borac je savladao Tuzla City, koja je odolijevala napadima domaćih do 43. kada je, nakon prekršaja Terzića, zbog čega je dobio crveni karton, dosuđen penal za domaće, koga je Vranješ pretvorio u gol. Domaći su prednost povećali u 52. minuti preko Kajkuta, koji je sa tri metra savladao Fejzića.

Tuzla: Sloboda-Sarajevo 1:1 (Bekrić 57′ za Slobodu, Rahmanović 12′ za Sarajevo)

Banja Luka: Borac-Tuzla City 2:0 (Vranješ 43′ iz penala, Kajkut 52′)

Mostar: Zrinjski-Željezničar 2:1 (Kunić 35′, 80′ za Zrinjski, Štilić 56′ za Željezničar)

Bijeljina: Radnik-Široki Brijeg 0:0

Doboj/Kakanj: Mladost-Zvijezda 09 1:0 (Vazda 51′)

Zenica: Čelik-Velež 0:2 (Zeljković 51′, Ćosić 90′)

Strijelci:

10 golova: Ubiparip (Tuzla City), Sulejman Krpić (Željezničar)

9 golova: Brandao (Velež), Vranješ (Borac)

6 golova: Maksimović (Radnik)

5 golova: Ahmetović (Sarajevo), Bagarić (Široki Brijeg)

4 gola: Đurić (Radnik), Crnkić (Tuzla City) Fanimo (Mladost), Jović (Široki Brijeg)

3 gola: Hebibović, Rahmanović (Sarajevo), Mahir Karić,Štilić (Željezničar), Govedarica, Ćurjurić, Lendrić (Zrinjski), Mahmutović (Čelik), Bradonjić, Peco (Radnik), Bekrić (Sloboda), Kajkut (Borac)

2 gola: Šerbečić, Handžić (Sarajevo), Sadiković, Asim Zec, Bojo, Alispahić (Željezničar), Amer Bekić, Maksimović, Pršeš (Sloboda),Crnički (Mladost), Huseinbašić, Dilaver (Čelik), Stjepanović (Zvijezda 09), Ćorić, Marić (Široki Brijeg), Ramić (Tuzla City), Crnov, Jovanović (Borac), Karić (Radnik), Kunić (Zrinjski)

1 gol: Fajić, Berisha, Vehabović, Zvonić, Zeljković, Ćosić (Velež), Tatar,Velkoski, Mustafić, Milanović (Sarajevo), Bogićević. Veselinović, Ermin Zec, Bojo, Alispahić, Sipović, Hajdarević, Zajmović (Željezničar), Dragutinović, Atajić, Horić, Mušija, Hiroš, Vazda (Mladost),Husejinović, Kojić, Burić (Tuzla City), Marković, Đelmić, Predragović (Zvijezda 09), Bečelić, Hodžić, Livančić, Smajić (Sloboda), Enin, Kvesić, Hrkač, Matić, Franjić (Široki Brijeg), Vrhovac, Grahovac, Dedić (Čelik), Vujaklija, Milutinović, Mirić, Posinković (Borac), Šovšić, Stojkić, Jakovljević, Barbarić, Rustemović, Gojković (Zrinjski), Plavšić, Mekić (Radnik)

Autogol: Tojčić, Badji, Vojinović, Stanišić (Zvijezda 09), Mujagić (Sloboda), Zvonić (Velež), Bečelić, Radović (Radnik), Sipović (Željezničar), Runić (Borac)