Mostarski galebovi osvojili 18 medalja

Za judaše mostarske Neretve subota je bila rezervisana za dva međunarodna judo turnira. Članovi kluba nastupili su u Mostaru na 2. Memorijalnom judo turniru “Mišo i Tana” pod vođstvom trenerice  A. Jozeljić i trenera S. Ajvaza, dok je druga grupa mostarskih galebova nastupila u Makarskoj na 8. Memorijalnom judo turniru „Tajmir Nola“ pod vođstvom trenera M. Ćeške.

Judaši mostarske Neretve  na oba turnira osvojili su ukupno 18 medalja (7 zlatnih, 7 srebrnih i 4 bronzane) i 2 pehara.

Memorijal „Mišo i Tana“ 2019., Mostar:

Turnir je održan u spomen na dva  istaknuta velika sportska radnika grada Mostara Mihajla Huđeca-Mišu i Almira Tanovića-Tanu. Na turniru je nastupilo oko 100 takmičara iz Sarajeva, Zenice, Lukavca, Bihaća i Mostara.

Mostarska Neretva nastupila je sa 8 svojih članova i uspjela osvojiti 9 sjajnih medalja. Osvojene su 2 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane medalje.

Memorijal „Tajmir Nola“ 2019., Makarska:

Na turniru je nastupilo preko 30 judo klubova iz Hrvatske, Ukrajine, Crne Gore i BiH sa preko 360 takmičara. Mostarski klub predstavljalo je 9 članova, a osvojeno je ukupno 10 medalja i 2 pehara. Na cijelom turniru za najuspješnijeg takmičara proglašen je član Neretve Domagoj Jozeljić, koji je nastupio u dva uzrasta i jednostavno je pomeo svu konkurenciju. On je osvojio dvije zlatne medalje i dva pehara, jedan za najuspješnijeg mlađeg kadeta i drugi za najuspješnijeg kadeta cijelog turnira.

Drugi mostarski galeb, Josip Previšić, takođe, je osvojio dvije zlatne medalje u uzrastu kadeta i u uzrastu mlađih kadeta, a u ukupnom plasmanu njih dvojica su ostvarili bodove za treću najuspješniju ekipu kadeta.