Veliki preokret Dortmunda, osam golova i dva crvena u Londonu

Fenomenalna veče u Ligi prvaka. Na šest utakmica četvrtog kola u večernjem terminu viđeno je 27 golova, od toga čak osam u Londonu.

Ajax je protiv Chelsea u Londonu vodio 4:1, a onda je u jednom napadu dobio dva crvena kartona, da bi na kraju jedva izvukao bod 4:4.

Već u prvih pet minuta na “Stamford Bridgeu” viđen je po gol na obe strane. Ajax se potom razigrao i na krilima Ziyecha stigao do ubjedljvih 4:1. A onda u jednom napadu, raspad sistem u taboru “kopljanika” – u 68. minutu kod vođstva 4:2, gosti su zaradili dva crvena kartona (Veltman i Blind) i napravili penal.

Chelsea je brzo to kaznio i izjednačio na 4:4. “Plavci” su u posljednjih 15 minuta napravili opsadu gola, ali je Ajax izdržao.

U istoj grupi, Valencia je savladala Lille 4:1.

Chelsea, Ajax i Valencia imaju po sedam bodova.

Inter je golovima Lautara i Vecina utišao Dortmund u prvom dijelu. A onda je domaćin u drugih 45 minuta odigrao kao u transu i stigao do preokreta 3:2, uz dva gola Hakimija.

Borussija sada ima sedam bodova, tri više od Intera, koji ima bolji međusobni skor. Barcelona, koja je danas razočarala u domaćem remiju bez golova sa Slavijom, je lider sa osam.

Branilac trofeja, Liverpool pobijedio je pred svojim navijačima belgijski Genk 2:1.

U drugom meču te grupe, Napoli i Salzburg igrali su 1:1. Haland je nastavio da rešeta i sedmim golom u elitnom takmičenju doveo goste u vođstvo, a remi je potpisao Lozano.

Liverpool je tako preuzeo prvo mjesto sa devet bodova, Napoli ima osam, a Salzburg četiri boda.

U G grupi, Leipzig je u Sankt Petersburgu savladao Zenit 2:0, dok je Lyon slavio protiv Benfice 3:1.  Njemački tim je lider sa devet poena, dva više do Lyona, Zenit ima četiri.