Rođeni pjevajući protrčali kroz Bijeljinu, Borac slavio u Zenici, meč na Pecari u sjeni necivilizacijskog ponašanja navijača

Velež je, bez povrijeđenih Zeljkovića i Darija i kažnjenog Urdinova, zabilježio veliku pobjedu protiv Radnika i pjevajući napustio Bijelinu. Prvo uzbuđenje viđeno je u 24. minuti, kada je sreća bila na strani Veleža, jer je šut Radovića iz slobodnog udarca zaustavila prečka. I onda u 41. minutu, velika radost za igraće Veleža i stotinjak navijača Red Army. Čosić je odlično prodro po desnoj strani i odlično ubacio, na loptu je natrčao Edo Vehabović i sa 20. tak metara poslao loptu iza leđa Bilobrka, koji je se pružio koliko je dug, ali nije mogao zaustaviti sjajno izveden udarac. U 82. minuti, Velež je ostao sa desetoricom igrača, jer je sudija dodijelio Osmiću drugi žuti karton.

Susret u Zenici donio je dosta uzbuđenja, a na kraju je slavio Borac. Domaći su poveli golom dedića u 43. minuti, ali ej Borac u samom finišu utakmice, prvo izjednačio preko jakupovića, a onda u šestoj minuti sudijske nadokande preko Vujaklije došo do vrijedne pobjede. Čelik je u duelu s neugodnim Borcem došao u vođstvo u 43. minuti, kada je Dedić iskoristio odlično dodavanje Salčinovića i zatresao mrežu Lučića. Kada se činilo da će domaći zabilje+iti važnu pobjedu, gosti su, 85. minuti, preko Jakupovića izjedfnačili rezultat.

Široki Brijeg bio je ubjedljiv protiv fenjerfaša Zvijezde 09, ali je u sjeni nadmetanja igrača bilo ponašanje domaćih navijača, koji su istakli sliku presuđenog ratnog zločinca Praljka i uvredljiv transparent, pa je sudija Sabrija Topalović iz Zenice, u 32. minuti, kod rezultata 2:0 za domaće, prekinuo utakmicu i povukao igrače s terena, jer su se navijači oglušili na upozorenja i odbili skloniti sliku. Utakmica je poslije pet minuta nastavljena, nakon što su domaći navijači napustili tribinu zajedno sa slikom i transparentom.

Bijeljina: Radnik-Velež 0:1 (Vehabović 40′)

Zenica: Čelik-Borac 1:9 (Dedić 43′ za Čelik, Jakupović 85′, Vujaklija za Borac)

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Zvijezda 09 4:0 (Ćorić 1’, Angelov 7’, 68’, Jurić 82’)

Tuzla: Sloboda-Tuzla City 1:1 (Bekić 20′ za Slobodu, Ubiparip 50 ‘ iz penala za Tuzla City)

16 sati

Mostar: Zrinjski-Mladost 1:1 (Rustemović 90 iz penala za Zrinjski, Vazda 66′ za Mladost)

Sarajevo: Sarajevo-Željezničar 1:3 (Ahmetović 12′ za Sarajevo, Štilić 29′, 70′ iz penala, Krpić 46′ za Željezničar)

12 golova: Sulejman Krpić (Željezničar)

11 golova: Vranješ (Borac), Ubiparip (Tuzla City)

9 golova: Brandao (Velež), Ahmetović (Sarajevo)

7 golova: Štilić (Željezničar), Đurić (Radnik)

6 golova: Maksimović (Radnik), Bagarić (Široki Brijeg)

5 golova: Amer Bekić (Sloboda), Jović (Široki Brijeg),Bradonjić (Radnik)

4 gola: Crnkić (Tuzla City) Fanimo (Mladost), Bekrić, Đelmić (Zvijezda 09)

3 gola: Hebibović, Rahmanović (Sarajevo), Mahir Karić (Željezničar), Govedarica, Ćurjurić, Lendrić, Kunić (Zrinjski), Mahmutović (Čelik), Peco (Radnik), Kajkut (Borac), Ćorić (Široki Brijeg)

2 gola: Fajić, Zvonić, Vehabović (Velež), Šerbečić, Handžić,Velkoski, Tatar (Sarajevo), Sadiković, Asim Zec, Bojo, Zajmović, Alispahić (Željezničar), Maksimović, Pršeš (Sloboda),Vazda, Crnički (Mladost), Huseinbašić, Dilaver, Carlos, Dedić (Čelik), Stjepanović, Predragović (Zvijezda 09), Marić, Angelov (Široki Brijeg), Ramić (Tuzla City), Crnov, Jovanović, Vujaklija (Borac), Karić (Radnik), Rustemović (Zrinjski)

1 gol: Berisha, Zeljković, Ćosić, Čivić (Velež), Mustafić, Milanović (Sarajevo), Bogićević. Veselinović, Ermin Zec, Bojo, Alispahić, Sipović, Hajdarević, Osmanković (Željezničar), Dragutinović, Atajić, Horić, Mušija, Hiroš, Hadžić (Mladost),Husejinović, Kojić, Burić, Nukić, Beganović (Tuzla City), Marković (Zvijezda 09), Bečelić, Hodžić, Livančić, Smajić (Sloboda), Enin, Kvesić, Hrkač, Matić, Franjić, Ćorić. Jurić (Široki Brijeg), Vrhovac, Grahovac (Čelik), Milutinović, Mirić, Posinković, Jakupović (Borac), Šovšić, Stojkić, Jakovljević, Barbarić, Gojković, Čirjak, Mandić, Stanić (Zrinjski), Plavšić, Mekić (Radnik)

Autogol:

2 gola: Simović (Radnik)

1 gol: Tojčić, Badji, Vojinović, Stanišić (Zvijezda 09), Mujagić (Sloboda), Zvonić (Velež), Bečelić, Radović (Radnik), Sipović (Željezničar), Runić (Borac)