Oslabljena Barca bolja od Intera, Dortmund ide dalje, ispao Ajax

Barcelona je slavila na gostovanju Interu 2:1 i pomogla Borussiji da prođe u osminu finala Lige prvaka. “Milioneri” su savladali Slaviju na svom terenu identičnim rezultatom i osvojili drugo mjesto, Inter ide u Ligu Evrope. Ispao je Ajax , koji je u direktnom obračunu poražen od Valencije u Amsterdamu 1:0.

Iako je nastupila bez Lea Messija, Barcelona je bila bolji rival i zasluženo stigla do pobjede. Katalonci su poveli preko Pereza u 23. minutu, a u finišu prvog dijela izjednačio je Lukaku.

Pobjedu Barci donio je talentovani Ansu Fati golom tri minuta prije kraja. On je tako ispisao istoriju Lige prvaka, pošto je postao najmlađi  strijelac u istoriji elitnog takmičenja.

Poraz Intera iskoristio je Dortmund, koji je golovima Sancha i Brandta pobijedio Slaviju.

Ajaxu je bio dovoljan i bod protiv Valencije, ali je španski tim uspio da dođe do velike pobjede. Heroj “slijepih miševa” bio je Rodrigo, koji je pogodio u 34. minutu.

Chelsea je u toj grupi završio kao drugi , jer ima lošiji međusobni skor od Valencije. “Plavci” su  na svom terenu slavili protiv Lillea 2:1. Golovima Abrahama u 19. i Azpilicuete u 35. minutu, Chelsea je poveo sa 2:0, konačan rezultat postavio je Remy u 78. minutu.

Iz grupe H prošli su Leipzig i Lyon, koji su večeras remizirali 2:2. Benfica je porazila Zenit 3:0 i ide u Ligu Evrope.

Liverpool je u šestom kolu Grupe E u gostima pobijedio Salzburg sa 2:0, dok je Napoli na svom terenu bio bolji od Genka sa 4:0.