
Natpis na majici djevojčice dovodi u zabludu. Ne, ovde se ne radi o pozdravu simpatičnom mačetu.
Ovo dijete, očigledno van sebe, pokazuje šta misli o graničaru pod punom spremom, u Tecún Umánu između Gvatemale i Meksika: Ništa. Djevojčica je jedna od otprilike 3.500 izbjeglica, koje su napustile Honduras da bi se preko Meksika dokopali SAD, gdje se ovi ljudi nadaju boljim uslovima života.
Oni su u pokretu, nadajući se poslu, prosperitetu i manje nasilja.
SAD ostaju pri svome: ilegalni imigranti se hvataju i vraćaju natrag.
(stern)
Z. N.
(NovaSloboda.ba)
- Oznake:
- migranti
