Crnogorska policija: Pet tona kokaina na krijumčarskom brodu u vodama Venezuele

Ukupno pet tona kokaina pronađeno je na brodu Aressa koga je u međunarodnoj akciji presrela policija u vodama Venezuele, objavila je u srijedu popodne crnogorska policija.

“Pretragom broda Aressa, pronađene su još četiri tone kokaina, pa je ukupno za sada pronađeno pet tona”, objavila je policija, nakon što je ranije danas saopštila da je pronađena jedna tona kokaina.

“Nastavlja se dalja pretraga, a o rezultatima ćemo javnost blagovremeno obavijestiti”, saopštila je crnogorska policija na twitter nalogu.

Prema informacija portala Vijesti, u ovoj akciji su, uz crnogorsku, učestvovale policije Srbije, Velike Britanije i Nizozemske. Uhapšena su četiri državljanina Crne Gore, koji su bili pomorci na brodu Aress.

Kako prenosi list, brod na kome je zaplijenjen kokain plovio je pod zastavom Kameruna, a prema informacija španskih medija isplovio je početkom feebruara iz Surinama te je, nakon kratkog pristajanja u luci Guaranao u Venezueli, put nastavio ka Solunu.

Akciju hapšenja inicirala je crnogorska policija, koja je više mjeseci pratila ovu kriminalnu grupu, nakon čega je informacije uputila partnerskim službama Velike Britanije.

“Brod Aressa je lociran i nadziran cijelom rutom plovidbe duž Južne Amerike, s posebnim mjerama nadzora pri svakom ulasku i izlasku iz luka. Nakon dobijanja operativnog podatka da je kokain ubačen na Aressu, holandska mornarica u Arubi je presrela brod i započela detaljan pretres”, saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore.

Sredinom prošle godine, takođe, crnogorski pomorci uhapšeni su u rekordnoj zapljeni kokaina u SAD. Američke vlasti su tada u luci Philadelphia, na brodu MSC Gayane, pronašli 20 tona kokaina. Od šest uhapšenih pomoraca s tog broda, četvorica su crnogorski državljani, prenosi Hina.

(Fena)