Mostarski osnovci posjetom kraljevskom gradu Bobovcu obilježili Dan nezavisnosti BiH

Učenici Osnovnih škola “Mujaga Komadina”, “Mustafa Ejubović-Šejh Jujo”, “Vrapčići” i “Bijelo Polje”, posjetom kraljevskom gradu Bobovac, započeli su svečani program obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine u našem gradu.

Ovo je prvi put da su neke škole iz Mostara posjetili ovo izuzetno značajno mjesto za našu Bosnu i Hercegovinu.

Učenicima su se obratili nastavnici istorije, koji su održali istorijski čas, a sa nastavnicima likovne kulture realizovano je prva likovna kolonija na Bobovcu.

Radovi naših učenika biće izloženi u foajeu Narodnog pozorišta u subotu, kada se nastavlja naš program obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine,

Moramo da istaknemo i pohvalimo naše učenike, ali i nastavnike Vildanu Turajlić Husović i Jasminu Rebac, koje su realizovale ovaj edukativni izlet, kao i nastavnike i učenike JU Osnovna škola “Mustafa Ejubović – Šejh Jujo” Mostar, JU Osnovna škola “Vrapčići” i OS “Bijelo Polje” Potoci, Mostar.

Semir Šejtanić