SAD: Devet osoba umrlo od koronavirusa

04.03.2020 u 07:30

Broj umrlih u SAD od nove vrste koronavirusa (Covid-19) porastao je na devet osoba.

Koronavirus pogađa sve veći broj zemalja u svijetu, a u saveznoj američkoj državi Washington umrle su još dvije osobe, javlja Anadolija.

Ured za zdravstvo u Washingtonu potvrdio je kako je umrlo najmanje devet, a do sad je zabilježeno ukupno 27 slučajeva zaraze.

U pojedinim dijelovima SAD-a proglašeno je stanje hitne situacije, a ukupno 231 osoba se zbog koronavirusa nalazi pod nadzorom.

U najmnogoljudnijem gradu Washingtona, Sieattleu pojačane su mjere zaštite protiv koronavirusa, češće prskanje ulica, a stanovništvu je upućeno upozorenje da “ne izlaze vani, bez prijeke potrebe”.

Svi umrli od koronavirusa u SAD-u su na području Washingtona, a ukupan broj zaraženih je 108.

(Fena)