
U Hrvatskoj je u proteklih 24 sata potvrđeno 40 novozaraženih koronavirusom, a još jedna osoba je preminula, izvijestio je u ponedeljak Nacionalni štabcivilne zaštite.
“U Hrvatskoj u proteklom 24-satnom razdoblju imamo 40 novih Covid-19 pozitivnih bolesnika, što znači da ukupno imamo 1222 bolesnika”, rekao je novinarima hrvatski ministar zdravstva Vili Beroš.
Dodao je kao je dosad testirano 11.464 uzorka, od čega 617 u protekla 24 sata.
“Nažalost, imamo jednog preminulog boelsnika u Klinici za infektivne bolesti, riječ je o muškarcu srednje životne dobi, koji nije bio ranije bolestan”, kazao je Beroš.
Takođe, je izvijestio da ima 36 bolesnika na respiratorima, što je dva manje nego juče.
“Hospitalizovanih imamo 372 i oporavljenih 130, što je pet više u odnosu na juče”, istakao je Beroš.
(Fena)
- Oznake:
- Hrvatska
