
Helikopter Oružanih snaga BiH gasio je danas požar, koji već tri dana gori na području Rujišta, sjeverno od Mostara.
Helikopter se u poslijepodnevnim satima vratio u bazu u Sarajevo, a požar koji gori linijom od skoro deset kilometara i dalje je aktivan, saopšteno je iz Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Helikopter UH-1 angažovan je posredstvom Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNK-a, preko operativnih centara Federalne uprave civilne zaštite i Ministarstva bezbjednosti BiH.
(Fena)
- Oznake:
- požar
