
Na današnjoj sjednici, Federalni štab civilne zaštite donio je odluku kojom se odobrava rad ugostiteljstva, stomatoloških ordinacija, kao i odluku vezanu za planirani početak rada gradskog prijevoza.
U novoj naredbi Federalnog štaba civilne zaštite, navodi se da ugostiteljski objekti svih kategorija, kao i hotela na otvorenom prostoru, mogu početi sa radom, uz prethodno poštivanje mjera nadležnih organa. Takođe, naznačeno je da se u ugostiteljskim objektima zabranjuje upotreba i konzumiranje nargila (šiša).
Što se tiče pokretanja gradskog prevoza, prema planu FŠCZ uspostavljanje linijskog i vanlinijskog prevoza trebalo bi početi u petak, 15. maja.
Takođe, večeras je donedena naredba, kojom se omogućava rad stomatoloških ordinacija, te privatnih zubotehničkih laboratorija.
- Oznake:
- FŠCZ
