Mladost iznenadila Sarajevo, pobjeda Širokog Brijega na Otoci, Velež bolji od Zrinjskog, Tuzla City slavila

epa07301311 An English Premier League soccer match ball rests at the corner flag during the English Premier League soccer match Arsenal vs Chelsea at the Emirates Stadium in London, Britain, 19 January 2019. EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Mladost je u susretu sa aktuelnim prvakom uspjela da osvoji bod. Sarajevo je povelo iz penala, koga je realizovao Tatar, nakon što je Nikolić u svom šesanestercu srušio Rmanovića, a sudija Gigović pokazao na bijelu tačku. Radost gostiju trajala je samo tri minuta, kada je Hadžić poslije izvedenog slobodnog udarca bio na pravom mjestu i zatresao mrežu. Sedam minuta kasnije, Handžić je oštrim udarcem sa ivice šesanestreca po drugi put doveo svojim tim u vođstvo. I kada se očekivala pobjeda gostiju, Alić je, deset minuta prije kraja utakmice, rijetko viđenim golom uspio izjednačiti rezultat.

Bolju igru, Široki Brijeg je krunisao pobjedom na Otoci. Igrač odluke bio je Jurilj, koji je dva puta zatresao mrežu Olimpika. Tračak nade za domaćine ukazao se u 68. minuti, kada je Osmanović uspio smanjiti rezultat.

Velež je bio bolji u gradskom derbuiju protiv Zrinjskog. Rođeni su poveli preko Cvijanovića, a u posljednjim trenucima novu radost donio je Mulić golom iz slobodnog udarca.

Tuzla City je teškom mukom došao do pobjede u posljednjem susretu drugog kola m:tel Premijer lige BiH protiv Krupe. Strijelac jedinog gola bio je Ramić u finišu susreta.

Doboj-Kakanj: Mladost-Sarajevo 2:2 (Hadžić 61′, Alić 80′ za Mladost, Tatar 58′ iz penala, Handžić 68′ za Sarajevo)

Sarajevo: Olimpik-Široki Brijeg 1:2 (Osmanović 68′ za Olimpik, Jurilj 40′,60′ za Široki Brijeg)

Mostar: Velež-Zrinjski 2:0 (Cvijanović 43′, Mulić 90′)

Tuzla: Tuzla City-Krupa 1:0 (Ramić 90′)

Bijeljina: Radnik-Željezničar 0:2 (Mujezinović 34′, Štilić 67′ iz penala)

Banja Luka: Borac-Sloboda 2:0 (Lukić 59′, Mujkić-autogol 82′)

Tabela:

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Strijelci:

2 gola: Mujezinović (Željezničar),Tatar (Sarajevo), Zakarić (Borac), Jurilj (Široki Brijeg)

1 gol: Cvijanović, Mulić (Velež),  Jovanović, Vranješ, Danilović, Ziljkić, Lukič (Borac), Beganović (Sloboda), Karić, (Radnik), Handžić (Sarajevo) Juričić, Štilić Lendrić (Željezničar), Mašić (Zrinjski), Jurić (Široki Brijeg), Hadžić, Alić (Mladost), Ramić (Tuzla City)

Autogol: Mandić (Krupa), Mujkić (Sloboda)